SON DAKİKA
Hava durumu: Meteoroloji uzmanı korkutan açıklamayı yaptı! İstanbulda yaşayanlar dikkat! Hafta sonu geliyor...

Hava durumu: Meteoroloji uzmanı korkutan açıklamayı yaptı! İstanbulda yaşayanlar dikkat! Hafta sonu geliyor...

Son dakika hava durumu haberleri... Meteoroloji uzmanları İstanbul İçin korkutan uyarıyı yaptı. Uzmanların uyarısıyla birlikte İstanbul'a kar gelecek mi? Sorusu yanıt buldu. Peki, İstanbul'a kar ne zaman gelecek? İstanbul'a yağmur yağacak mı? Hafta sonu hava nasıl olacak? İşte tüm detaylar... 

Ekonomi

23.01.2024, 20:21

İstanbul'da hafta sonu hava nasıl olacak? İstanbul'a kar yağacak mı? İstanbul hava durumu haberleri vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılırken uzmanlardan peş peşe korkutan uyarılar yapılmaya devam ediliyor. Peki, İstanbul'a kar ne zaman gelecek? Kar yağışı ne zaman? 

İşte tüm detaylar...

Kira gelirini doğru beyan etmeyen yandı! Maliye Bakanı Mehmet Şimşek... Haberi Görüntüle

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Sorusuna uzmanlardan bazıları tarih verirken bazıları da yakın zaman içerisinde İstanbul'a kar yağmayacağı görüşünü takipçileriyle paylaşıyor.

Limak Çimento halka arz HELAL Mİ? Limak Çimento halka arz... Haberi Görüntüle

SON DAKİKA HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

Meteoroloji uzmanlarının tahminlerine göre İstanbul'da yakın zamanda kar yağışı beklenmiyor.

Düzensiz yaz yağışlarının ardından sonbahar mevsimi ve kış aylarında şu ana kadar yağışlar uzun yıllar ortalamasının çok altında seyrediyor. İstanbul'da barajlardaki su oranı son 10 yılın en düşük seviyesine indi.

Türkiye genelinde Orta Akdeniz ve Balkanlar'dan gelen hava dalgalarıyla ocak sonu ve şubat başında yağışların önemli miktarda artması bekleniyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Deniz Demirhan ve Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı ve Meteoroloji Mühendisi Adil Tek, son meteorolojik gelişmeleri AA muhabirine değerlendirdi.

Motorine bu gece zam mı geliyor 12, 13 Şubat? Motorin... Haberi Görüntüle

KUVETLİ YAĞMUR GELİYOR

Cumadan itibaren Trakya'nın batı ve kuzeyinde yağmur görüleceğini ifade eden Demirhan, İstanbul'da ise hava sıcaklıklarında çok önemli bir düşüşün yaşanmayacağını ancak yağışın yağmur şeklinde olacağını dile getirdi.

Ege'nin orta ve güney kesimleri ile Akdeniz'in batı kesimlerinde kuvvetli yağışla birlikte yıldırım düşebileceğini belirten Demirhan, vatandaşların su baskını, sel ile yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını ve önlem almasını istedi.

Cumartesi itibarıyla İç Anadolu'nun doğu kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesi ile kısmen Akdeniz'in iç kesimlerinde kar beklendiği dile getiren Demirhan, Trakya'nın batı ve kuzey kesimlerinde ise yağmur ve karla karışık yağmur ihtimalinin bulunduğunu aktardı.

Avrupa üzerindeki alçak merkezin Orta Akdeniz'den Türkiye'ye hareket ettiğini bildiren Demirhan, bu merkezin öncelikle perşembeyi cumaya bağlayan gece Trakya'yı etkileyeceğini, cumartesi günü ise etkisini artıracağını kaydetti.

İstanbul'daki hava durumuna ilişkin de bilgi veren Demirhan, "Sıcaklıklarda perşembe günü bir düşüş var. İstanbul'da cuma akşamı başlayan ve gece kuvvetlenen bir kuvvetli yağmur görülüyor. Bu su baskınlarına, sele sebebiyet verebilir. Cumartesi günü öğleden sonraya kadar kuvvetli yağış devam edecek. Sıcaklıklar da 4-5 dereceler seviyesine kadar inebilir. Ardından sıcaklığın yeniden 10 dereceler civarına kadar artmasını bekliyoruz." diye konuştu.

Demirhan, Ankara'daki sıcaklıkların cuma itibarıyla düşüş göstereceğini, yağışın da daha çok yağmur şeklinde görüleceğini söyledi. Demirhan, pazartesi ile devamında ise yağmur ve düşük sıcaklıkların devam edeceğini kaydetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading