Yandex Metrica

Fransa'da akaryakıt krizi başladı! Total çalışanları greve gitti

Fransa'da akaryakıt krizi başladı! Total çalışanları greve gitti

Fransa'nın en büyük işçi konfederasyonu CGT'nin TotalEnergies çalışanlarını 3 günlük greve çağırması ülke genelinde paniğe sebep oldu.

Ekonomi

23.01.2024, 19:51

Liberation gazetesinin haberine göre, CGT TotalEnergies yönetiminin işe alımlarını durdurma kararını protesto ederek 2022 için çalışanlara yüzde 10'a varan 'acil maaş zammı' yapılmasını talep etti. 

Konfederasyon, Fransa'da bünyesinde 35 bin kişinin çalıştığı şirketin özellikle rafineri çalışanlarını, bugünden itibaren 3 günlük greve ve istasyonlarda akaryakıt tedarikini engellemeye çağırdı.

Engelli maaşı, evde bakım maaşı ve 65 yaş aylığı alanlar müjde: Bakanlık resmen duyurdu: Zamlı maaşlar o tarihte hesapta Engelli maaşı, evde bakım maaşı ve 65 yaş aylığı alanlar... Haberi Görüntüle

YÜZDE 30'A YAKIN KAYIP YAŞANACAK 

CGT temsilcisi Benjamin Tange, çalışanların grev çağrısına uyması durumunda TotalEnergies'in petrol rafinerilerindeki üretimde yüzde 30'a kadar düşüş olabileceğini açıkladı.

Dolar tam 28 lira birden... 5 ay sonra kimse tutamayacak! İşte döviz fiyatlarındaki son durum Dolar tam 28 lira birden... 5 ay sonra kimse tutamayacak!... Haberi Görüntüle

AKARYAKIT TEDARİKİ AKSAYABİLİR 

Grev çağrısı sonrası Total istasyonlarında akaryakıt tedarikinin sekteye uğrayacağı endişesi başladı. 

Grev çağrısının akabinde Twitter'da da "TotalEnergies" gündem başlıkları arasına girdi.

Öte yandan şirket yönetimi ile sendika temsilcileri arasında gün içinde görüşme yapılması öngörülüyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading