Yandex Metrica

Fındık fiyatları kaç lira olacak? Erdoğan'dan fındık üreticisini heyecanlandıran açıklama: Hafta sonu açıklayacağım

Fındık fiyatları kaç lira olacak? Erdoğan'dan fındık üreticisini heyecanlandıran açıklama: Hafta sonu açıklayacağım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında ekonomiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Fındık üreticilerinin merakla beklediği fındık fiyatlarına ilişkin Erdoğan, "Hafta sonu ben Ordu'ya gidiyorum. Orada da herkesin beklentisi 'Acaba fındık fiyatları ne olacak?' Açıklayacağız tabi. Fındığın olduğu yerlerde mevsimi geldi. Dalaverecilere bırakmadan bu açıklamayı yapacağız."dedi. cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözleri fındık üreticisini heyecanlandırdı.

Ekonomi

23.01.2024, 19:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fındık fiyatlarına ilişkin "Hafta sonu ben Ordu'ya gidiyorum. Orada da herkesin beklentisi 'Acaba fındık fiyatları ne olacak?' Açıklayacağız tabi. Fındığın olduğu yerlerde mevsimi geldi. Dalaverecilere bırakmadan bu açıklamayı yapacağız." dedi. 

"HAFTA SONU FINDIK FİYATLARINI AÇIKLAYACAĞIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında gazetecilerin ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtladı. Erdoğan, "Bir de şu var. Vatandaşın araçlarıyla olsun, piyasadaki alışveriş hareketliliğine bakıyorum gayet iyi noktada. Maliyet enflasyonu noktasında bana göre işi yönetiyoruz. Şu anda bizim son yaptığımız zamlarla, vatandaşın cebine giren parada ciddi bir artış oldu. Bu yıl sonu itibarıyla gözden geçireceğimiz bir süreçtik. Hafta sonu ben Ordu'ya gidiyorum. Orada da herkesin beklentisi "Acaba fındık fiyatları ne olacak" Açıklayacağız tabi. Fındığın olduğu yerlerde mevsimi geldi. Dalaverecilere bırakmadan bu açıklamayı yapacağız. Ben Bay Kemal ve hanımefendinin ağızına bakıp açıklama yapmam. Biz bu açıklamayı yapıp, bütün fındık üreticisini asla enflasyona ezdirmeyiz." diye konuştu. 

Emekliye can suyu olacak ödeme: Bugünden itibaren hesaplara yatacak Emekliye can suyu olacak ödeme: Bugünden itibaren hesaplara yatacak Haberi Görüntüle

FINDIK FİYATLARI 2022 NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fiyatlar için tarihi verdi. Peki, 2022 fındık fiyatları kaç lira oldu? 

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamaya göre ''Fındık alım fiyatımız yüzde 50 sağlam iç esasına göre, Giresun kalite fındık için kilogram başına 27 lira, Levant kalite fındık için ise kilogram başına 26,5 liradır. Yüksek randımanlı fındığa en az 1 lira fazla ödeme yapılacaktır. Çiftçilerimize alan bazlı mazot ve gübre desteğini de kilogramda 2 lira olarak veriyoruz. TMO'nun fındık alım fiyatı nihai olarak fındık fiyatları kilogramda 29,5 lira ile 30 lira arasında gerçekleşiyor” ifadeleri kullanılmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading