banner2

Fed faiz kararı ne zaman, saat kaçta? Fed faizi artıracak mı düşürecek mi?

Fed faiz kararı ne zaman, saat kaçta? Fed'in faiz kararı ne olacak? Fed faizi düşürecek mi yükseltecek mi? Dolar faiz kararının ardından ne olacak? İşte piyasa beklentileri ekseninde Fed'in faiz kararı...

Ekonomi 30.01.2023, 10:32 30.01.2023, 10:34
Abone ol
Fed faiz kararı ne zaman, saat kaçta? Fed faizi artıracak mı düşürecek mi?

Küresel piyasalar Fed'in faiz kararı ne zaman, saat kaçta sorusunun yanıtını merak ederken altın ve dolarda hareketlilik yaşanıyor? Fed faiz düşürür mü? Fed faizi artıracak mı? Şeklindeki sorular da merak edilen sorulardan birkaçı. Peki, piyasalarda Fed etkisi ne olur? Dolar düşer mi çıkar mı? Gram altında yeni rekor gelir mi? Soruların hepsi haberimiz içerisinde yer alacak.

FED'İN FAİZ KARARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Fed, açıklanan takvime göre ilk faiz toplantısını 31 Ocak ve 1 Şubat tarihleri arasında yapacak ve faiz kararı 1 Şubat tarihinde açıklanacak. Öte yandan, kararın ardından Fed Başkanı Jerome Powell'in yapacağı açıklamalar piyasalarda takip edilecek.

FED'İN FAİZ KARARI NE OLACAK?

Ekonomistler, yüksek bir ihtimalle Fed'in faizi 25 baz puan artıracağı görüşünü benimsiyor. Ancak öte yandan 50 baz puanlık faiz artırımı da ihtimaller dahilinde bulunuyor.

FAİZ KARARININ ALTINDAN DOLAR VE ALTIN NE OLUR?

Fed'in faiz kararı piyasalarda altın ve doların fiyatını etkileyen etkenlerden biri olacak. Amerika Merkez Bankası'nın şahin duruşunu bozması halinde ekonomistler doların yatayda devam edeceğini, altın ve kripto paraların ise yükseleceğini tahmin ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!