Yandex Metrica

Fahiş fiyatlara boykot çağrısı büyüdü! Tüketici derneklerinden odalara çağrı!

Fahiş fiyatlara boykot çağrısı büyüdü! Tüketici derneklerinden odalara çağrı!

Artan enflasyon vatandaşlar aldıkları ürün ve hizmetlerin pahalılığından yakınmaya devam ediyor. Fırsatçılardan dolayyı her geçen gün önü kesilemeyen fiyat artışlarına karşı vatandaşlar boykot kampanyası başlattı. Sosyal medyada bir araya gelen çok sayıda kullanıcı, bu cumartesi ve pazar günü kafe ve restoranlara gitmeme kararı alırken tüketici dernekleride odalara çağrı yaptı.  

Ekonomi

24.04.2024, 20:36

Vatandaşlar kafe ve restoran sahiplerinin artan dolar ve euro fiyatlarını bahane ederek ürünlerine zam yaptıkları gerekçesiyle boykot çağrısında bulundu. 20-21 Nisan arasında vatandaşlara kafe ve restoranlara gidilmeme çağırısına kulak verenlerin sayısı her geçen gün artmaya başlıyor. Boykota destek veren Tüketiciler Birliği Başkanı Mahmut Şahin, "Boykotun dize getiremeyeceği firma yoktur. Her şey hükümetten beklenmemeli, yaptırım gücü olan odalar elini taşın altına koymalı" dedi.

Emlak uzmanı Ahmet Büyükduman konut satın almak için en uygun zamanı açıkladı Emlak uzmanı Ahmet Büyükduman konut satın almak için en uygun... Haberi Görüntüle

20-21 NİSAN'DA KAFE VE RESTORANLARA GİDİLMEYECEK 

Türkiye'de yiyecekiçecek fiyatlarına hemen her gün zam gelmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Sosyal medya platformları üzerinden örgütlenen çok sayıda kullanıcı 20-21 Nisan tarihlerinde restoran ve kafelere gitmeme kararı aldı. Vatandaşlar tepkisini sosyal medyada başlattığı #boykot hareketiyle gösteriyor.

Benzin ve motorine indirim geldi: İşte 8 Mayıs güncel akaryakıt fiyatları Benzin ve motorine indirim geldi: İşte 8 Mayıs güncel akaryakıt... Haberi Görüntüle

AKADEMİSYEN VE ÜNLÜLERDEN DESTEK 

20-21 Nisan'da restoran, kafe gibi mekanlara gitmeme boykotuna akademisyenlerden ünlülere birçok isim destek verdi. Sosyal medyada boykot çağrısı yapan ekonomist İris Cibre ise bazı işletmelerin tüketiciyi aptal yerine koyduğunu söyledi.

Televizyon programcısı Armağan Çağlayan, "katılımın nasıl olacağı bende merak konusu?" derken, Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Bengi Başer "Bu cumartesi ve pazar kafe ve restoranlara gitmiyoruz!" diyerek boykota destek verdi. Müzisyen Melis Danişmend de kampanyayı desteklediklerini belirtti.

Sigaraya zam yağmuru! İki markaya daha zam geldi! İşte güncel sigara fiyatları ve listesi! Sigaraya zam yağmuru! İki markaya daha zam geldi! İşte güncel... Haberi Görüntüle

TÜKETİCİLER BİRLİĞİ'NDEN ODALARA ÇAĞRI

Boykota destek veren Tüketiciler Birliği Başkanı Mahmut Şahin, "Boykotun dize getiremeyeceği firma yoktur. Her şey hükümetten beklenmemeli, yaptırım gücü olan odalar elini taşın altına koymalı" dedi. Şahin, illerdeki esnaf ve ticaret odalarının kendi üyeleri ile karşı karşıya gelmemek için ses çıkarmadığını belirterek, "Bir esnafın odaya kayıt olmadan işletme açması bile yasak.Odaların fiyat listesinin üzerine çıkılmayacağına dair alacağı karara hepsi uymak zorunda. Odalar dernek gibi değil.Cezai yaptırımları var. Bakanlık devreye girerek odaların yetkisini artırmalı ve bunların önüne geçilmeli. Bu iki günlük boykot bilinçlenme konusunda etkili olur.Git kasaptan al, etini pişir ye. Restoranda 100 grama bir kilo parası verme. İki gün değil hatta iki ay yap bunu, bak o zaman restoranlar nasıl dize geliyor" açıklamasında bulundu. 

Vergi mükellefleri dikkat: Bugün o vergi grubunun son günü! Tarihi ceza ile karşı karşıyasınız Vergi mükellefleri dikkat: Bugün o vergi grubunun son günü! Tarihi... Haberi Görüntüle

MAALESEF İÇİMİZDE FIRSATÇILAR VAR

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Başkanı Ramazan Bingöl, yapılan boykotun haklı olduğunu söyledi. Fahiş fiyat artışlarından turistlerinden şikâyetçi olduğunu belirten Bingöl, "Bu gidişle turizm bitecek! Maalesef içimizde fırsatçılar var. Enflasyonu artıranda bu fırsatçılar. Hem vatandaşı hem de esnafı memnun edecek bir formül bulmalıyız" dedi.

Ruffles, Doritos, Cheetos, Çerezza tüketenler dikkat: O markalara soruşturma açıldı Ruffles, Doritos, Cheetos, Çerezza tüketenler dikkat: O markalara soruşturma açıldı Haberi Görüntüle

KURDAKİ ARTIŞ BAHANE EDİLEREK ZAM YAPILIYOR

Ancak bazı özel işletmeler, esnaf lokantaları, kafeler, marketler ve restoranlarda da dolar artışını gerekçe göstererek ürünlere zam yapmaya devam ediyor. Ancak yapılan zamların orantısız olması nedeniyle fiyatlar giderek arttı. Fahiş fiyatlar nedeniyle vatandaşlar ise  ürün ve hizmet almakta güçlük çekmeye devam ediyor. 

 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Loading