Yandex Metrica

EYT'nin yeni adı Kademeli Emeklilik! EYT'yi kaçıranlar dikkat! 1999 SGK girişi yeterli! 2024 yılında erkekler 45, kadınlar 43 yaşında erkenden emekli olabilecek!

EYT'nin yeni adı Kademeli Emeklilik! EYT'yi kaçıranlar dikkat! 1999 SGK girişi yeterli! 2024 yılında erkekler 45, kadınlar 43 yaşında erkenden emekli olabilecek!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinden faydalanamayan, bir kaç gün ile kaçıran yeni vatandaşlar için yeni düzenlemeler yapılıyor. Erken emeklilik için hükümet, tekrardan çalışmalara başladı. Yeni düzenlemeye göre erkekler 45, kadınlar ise 43 yaşında emekli olabilecek. Belirlenen şartlardan birinin 1999 sonrasında sigorta girişi yapılmış olması gerekiyor. Peki, Kademeli emeklilik Meclis’ten geçti mi? Kademeli emeklilik yasalaştı mı? Erken emeklilik nasıl yapılır? Kimler erken emeklilikten yararlanabilir? Erken emeklilik yolları neler? İşte emeklilik bekleyen çalışanlar için tüm detaylar…  

Ekonomi

08.05.2024, 17:26

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesini kaçıranlar için tekrardan yeni çalışmalara başlandı. EYT'yi kaçıranlar için erken emeklilik artık mümkün. 1999 sonrasında sigorta girişi olan kişiler, erken emeklilikten faydalanabilecek.

Çalışan vatandaşların yakından takip ettiği ''Emeklilik'' hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2024 yılı ''Emeklilerin yılı'' olacak ifadesinde bulunmuştu. Yerel seçimler öncesinde emeklilik hayali kuran vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelecek erken emeklilik haberlerini araştırmaya başladı. Emekliliğin avantajlarından daha erken yaşlarda yararlanmak isteyen çalışanlar, seçim öncesi gözlerini emekli haberlerine dikti.

Gramaj oyunu! Bursa'da ekmeğe gizli zam yapıldı Gramaj oyunu! Bursa'da ekmeğe gizli zam yapıldı Haberi Görüntüle

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR İÇİN YENİ DÜZENLEME Mİ GELİYOR?

Daha erken yaşlarda emekli olmak mümkün, EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) düzenlemesinin ardından vatandaşların gündeminde kademeli emeklilik yer alıyor.

Peki, Kademeli emeklilik Meclis’ten geçti mi? Kademeli emeklilik yasalaştı mı? Erken emeklilik nasıl yapılır? Kimler erken emeklilikten yararlanabilir? Erken emeklilik yolları neler? İşte emeklilik bekleyen çalışanlar için tüm detaylar…

Altın düşecek mi, ne olacak? 13 mayıs güncel gram, çeyrek, yarım, tam altın fiyatları Altın düşecek mi, ne olacak? 13 mayıs güncel gram, çeyrek,... Haberi Görüntüle

2024 YILINDA MALULEN EMEKLİ NASIL OLUNUR?

Erken emeklilik formüllerinden birisi olan malulen emeklilik hakkı merak konusu haline geldi. Çalışan kişinin yüzde 60 oranında çalışma gücü kaybı yaşaması halinde, gerekli şartları da sağlıyorsa bu kişiye emeklilik hakkı daha önceden tanınabilir. Malulen emeklilik,  “5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanunu” içerisinde, 4. Bölümdeki “Uzun Vadeli Sigorta Hükümleri” kısmında detaylı olarak açıklanıyor. Malul sayılan çalışanlar bu sayede erken emeklilik hakkından faydalanabilecek. 1800 gün primi de bulunuyorsa bu kişinin, emekli olma imkanı mevcut.

12 bankadan ortak karar: Parasını bankada tutan herkese 1 memur maaşı ikramiye! 12 bankadan ortak karar: Parasını bankada tutan herkese 1 memur... Haberi Görüntüle

2024 YILINDA ASKERLİK BORÇLANMASI NE KADAR?

Askerlik borçlanmasından 8 Eylül 1999 sonrası ile 30 Nisan 2008 öncesinde işe girişi gerçekleştirilmiş olan erkek çalışanlar faydalanabiliyor. Erkeklerin 60 yaşını bitirmiş olmasına ek olarak 7000 prim günü bulunmak zorunda. Bu şartları sağlayan kişiler, askerlik borçlanmasından yararlanarak erkenden emekli olabilir.

Elinizde 1 gramlık altın varsa bile dikkatli olun: Haziran ayında... Elinizde 1 gramlık altın varsa bile dikkatli olun: Haziran ayında... Haberi Görüntüle

2024 DOĞUM BORÇLANMASI İLE ERKEN EMEKLİLİK FIRSATI!

Çalışan kadınlar e-Devlet sistemi üzerinden ya da Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile doğum borçlanmasına başvuru yapabiliyor. Çalışan kadınlar, her çocuk için 2 yıl emeklilik yaşından düşürtebiliyor. 6 yıla kadar (3 çocuk) için başvuru yapılabiliyor.En az borçlanma aylık 6 bin 399 TL iken en fazla ise 48 bin 4 TL’ye yükseldi. Bu rakamlar ödendiği taktirde çalışan kadınlar, daha erken yaşlarda emekli olabiliyor.

Dünyaca ünlü milyarder Jack Dorsey duyurdu: Bitcoin o tarihte 1 milyon doları aşacak Dünyaca ünlü milyarder Jack Dorsey duyurdu: Bitcoin o tarihte 1... Haberi Görüntüle

2024 YILINDA 2000 – 2008 GİRİŞLİLERE KADEMELİ EMEKLİLİK FIRSATI (KADEMELİ EMEKLİLİK)

EYT'yi kaçıran, EYT'den yararlanamayan 9 Eylül 1999 sigorta girişi olan vatandaş sayısı 6 milyon civarında. Kademeli emeklilik çerçevesinde EYT'de olduğu gibi, emekli olmayı bekleyen 6 milyon kişi bulunuyor. Kademeli emeklilik sistemi sayesinde 9 Eylül 1999 ile 31 Aralık 1999 tarihlerinde işe girişi yapılmış erkekler 45, kadınlar 43 yaşında emekli olabilecek. 

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading