Yandex Metrica
SON DAKİKA
EYT'de son dakika! Vedat Bilgin müjdeyi verdi 

EYT'de son dakika! Vedat Bilgin müjdeyi verdi 

Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) merakla beklediği düzenleme için bazı yeni detaylar ortaya çıktı.

Ekonomi

23.01.2024, 19:41

Yüz binlerce EYT'linin beklediği sorunun çözümüne dair yeni detaylar ortaya çıkıyor. Hükümetin, çalışma yapıldığına dair açıklamalarıyla gündemdeki sıcaklığını koruyan EYT formülünde yeni ayrıntılar şöyle...

SGK 1999 ve 2008 sigorta girişi olanlar erken emekli mi... Haberi Görüntüle

"KENDİ MODELİMİZİ UYGULAYACAĞIZ"

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) sorununun çözümü için temaslar hızlanırken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in "Ne Finlandiya, ne Almanya, kendi modelimizi uygulayacağız" dediği belirtildi.

Ankara’da emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin çözüm trafiği hızlandı. EYT Platformu üyelerinden oluşan bir heyet, önceki gün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya gelerek EYT’nin bu yılın sonuna kadar çözülmesi için söz aldı.

Koşun kombileri kısın! Dogalgaza dev zam gelecek! O tarihten itibaren... Haberi Görüntüle

"BAKAN BİLGİN'İN SÖZLERİ EYT'LİLER İÇİN BİR MÜJDEDİR"

EYT Platformu Üyesi Mehmet Ali Çelik, görüşmelerin olumlu geçtiğini belirterek, “EYT içerisinde bulunan, stajından aylık bağlama oranına, doğum borçlanmasından Bağkur prim borçlanmasına kadar bütün konuları anlatarak çözümünü dile getirdik” dedi.

Bakan Bilgin’in bu konuda 3 milyon kişilik bir mağdur kesimin olduğunu, bunların 2 milyonunun 4A statüsünde, kalan 1 milyon kişinin de diğer statülerde olduğunu belirttiğini anlatan Çelik, şunları söyledi:

“Çözüm noktasında ise sürecin bir noktaya geldiğini ve özellikle bütçe görüşmeleri sonrasında EYT’nin masaya yatırılıp konunun taraflarıyla görüşüldükten sonra çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Aralık ayı içerisinde kesinlikle konunun çözüleceğini dile getirdi. Bakan Bilgin’in sözleri, EYT’liler için bir müjdedir.”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading