Yandex Metrica
SON DAKİKA
Evlilik kredisi başvurusu 2023 | Evlilik kredisi hangi illerde var? Başvurular başladı mı?

Evlilik kredisi başvurusu 2023 | Evlilik kredisi hangi illerde var? Başvurular başladı mı?

Evlilik kredisi başvurusu 2023 | Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti Seçim Beyannamesi olarak açıklanan evlilik kredisi evlilik hazırlığında olan gençler tarafından yakından takip ediliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı'nda evlilik kredi desteğine ilişkin detayları paylaştı. Erdoğan gençlere 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL'lik evlilik kredisi verileceğini açıkladı. Uygulama ilk olarak deprem bölgelerinde denenecek. Peki evlilik kredisi hangi illerde var? Evlilik kredisi başvuruları başladı mı?

Ekonomi

23.02.2024, 22:05

AK Parti Seçim Beyannamesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni evlenen çiftlere faizsiz 150 bin lira evlilik kredisi vereceklerini duyurmuştu. Evlilik hazırlığında olan ve evlenmeyi düşünen çiftler bu kredi ile yuvlarını maddi açıdan zorlanmadan kurabilecek. Düğün ve evlilik masraflarından endişe eden çiftler 2 yıl geri ödemesiz ve düşük faizli evlilik kredisini yakından takip ediyor. Konunun detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan 26 Eylül'de yapılan Kabine Toplantısı'nda açıkladı. Erdoğan'ın açıklamasının ardından Evlilik kredisi hangi illerde var? Başvurular başladı mı? Evlilik kredisi başvurusu ne zaman başlayacak? soruları gündeme geldi.

Ev ve arsa sahiplerine ek ödeme müjdesi! 2024 yılının ödeme... Haberi Görüntüle

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU 2023

Evlilik kredisi başvuruları henüz başlamadı. Konuya dair teknik çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki aylarda kredinin detaylarının netleşmesinin ardından başvurular alınmaya başlanacak. Erdoğan açıklamasında "Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir." demişti. Bu açıklamanın ardından yeni detaylar Kabine Toplantısı'nda açıklandı.

Işıkları söndürün fişleri çekin! Elektriğe yüzde 400 zam geliyor! Uzman... Haberi Görüntüle

EVLİLİK KREDİSİ HANGİ İLLERDE VAR?

Kabine Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Erdoğan evlilik kredisine dair detayları paylaştı.  Erdoğan, "Yeni evlenen çiftlere, Aile ve Gençlik Bankası'ndan karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacağız. Aile ve Gençlik Bankası gelirleri tesis edilene kadar, bu uygulamayı pilot proje olarak deprem bölgesinde başlatacağız. Genç depremzedelerimizin yuva kurmalarına yardımcı olacak bu önemli projemizin de hayırlı olmasını diliyorum." dedi. Evlilik kredisi en başta deprem bölgelerinde uygulamaya alınacak. Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde uygulamaya geçmesi bekleniyor. 

Gram altın rekora koşuyor! Altın fiyatları yeni haftaya nasıl giriş... Haberi Görüntüle

EVLİLİK KREDİSİ FAİZLERİ KAÇ?

Evlilik kredisinde faizlerin sıfıra yakın olması bekleniyor. Ayrıca 2 yıl geri ödemesiz olması da büyük bir avantaj.

Altın yükselişe geçti! 20 Şubat altın fiyatlarında son durum! Gram... Haberi Görüntüle

EVLİLİK KREDİSİ HANGİ BANKALARDA VAR?

Evlilik kredisi desteği Aile ve Gençlik Bankası'ndan sağlanacak. 

Bayram ikramiyesi 5 bin TL olacak! 16 milyon emekliye müjde... Haberi Görüntüle

EVLİLİK KREDİSİNİN BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Öncelikle ekonomik durumu iyi olmayanlar başvuru yapabilecek. Ayrıca yaş sınırının olup olmayacağı da ilerleyen günlerde netlik kazanacak. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading