Yandex Metrica

Sitede Ara

Evlenecek çiftlere büyük müjde: Erdoğan onayladı! Artık o ödemeyi karşılıksız alabileceksiniz

Evlenecek çiftlere büyük müjde: Erdoğan onayladı! Artık o ödemeyi karşılıksız alabileceksiniz

Yeni ev kuracak genç çiftlere devletten destek müjdesi geldi. Yuvasını kurmaya hazırlanan gençler bu destekle rahat bir nefes alacak. Devlet, genç çiftlere 150 bin TL faizsiz kredi desteği sağlayacak. 

Ekonomi

21.03.2024, 09:31

Yuvasını kurmaya hazırlanan yeni evlenecek çiftlere, devletten nakit desteği geliyor. Son dönemde yaşanan fiyat artışlarıyla birlikte yuvasını kurmak isteyen gençler maddi sıkıntılar sebebiyle zorluk yaşıyor. Devletin sağlayacağı faizsiz kredi desteği ile bu süreçte gençlerin omuzlarındaki yükün hafifletilmesi amaçlanıyor.

İstanbul Havalimanı zirveyi kaptırmadı: Dünya devleri geride kaldı İstanbul Havalimanı zirveyi kaptırmadı: Dünya devleri geride kaldı Haberi Görüntüle

150 BİN TL FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ

Yeni evlenecek gençlerin maddiyatta yaşadığı zorlukları azaltmak amacıyla gündeme gelen bu kredi desteği ile ilgili merak edilen pek çok detay var. 150 bin TL tutarındaki faizsiz evlilik kredisi; belirtilen şartları sağlayan ve başvurusu kabul edilen gençlere verilecek. Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla yapılacak olan ödemeler kapsamındaki başvuruların ne zaman, hangi tarihte başlayacağı da merak ediliyor.

Kağıt 500 TL çıkacak mı? 500 lira banknot ne zaman çıkar? Kağıt 500 TL çıkacak mı? 500 lira banknot ne zaman... Haberi Görüntüle

FAİZSİZ KREDİ BAŞVURU DETAYLARI

Yeni evlenecek gençlere verilecek 150 bin TL tutarındaki faizsiz evlilik kredisi desteğinin 2 yıl geri ödemesiz olduğu belirtilirken 2 yılın sonrasında yapılacak ödemelerde ise çiftlere 48 aya kadar vade seçeneği sunulacağı belirtildi. Söz konusu faizsiz kredi desteğine sadece evlenecek olan çiftlerin başvuru yapabileceği bilgisine de yer verildi.

Çiftler büyük bir merakla faizsiz kredi desteğine başvuruların başlayacağı tarihi bekliyor. Bu destek kapsamındaki ödemelerin yıl sonunu bulabileceğine dair iddialar gündemde yer alırken henüz başvuru ve ödeme bilgileri ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading