banner2

Evde bakım paraları bayramdan önce yatacak mı? Temmuz 2022 Evde bakım maaşı ne kadar oldu?

Evde bakım mayıs maaşı yattı mı araması internette en çok arananlar arasına girdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yatırılan maaşlar hakkında merak edilen, "Evde bakım paraları bayramdan önce yatacak mı? Temmuz 2022 Evde bakım maaşı ne kadar oldu?" sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Ekonomi 04.07.2022, 14:50 04.07.2022, 15:36
Abone ol
Evde bakım paraları bayramdan önce yatacak mı? Temmuz 2022 Evde bakım maaşı ne kadar oldu?

Evde bakım maaşı, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir miktarı, asgari ücretin aylık net tutarının 2/3’ünden daha az olan bakıma ihtiyacı olan engellilere, engellinin bakımına destek amacıyla ödeniyor. Peki, Evde bakım paraları bayramdan önce yatacak mı? Temmuz 2022 Evde bakım maaşı ne kadar oldu? İşte merak edilen soruların yanıtları...

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU TEMMUZ 2022?

Asgari ücrete yapılan ara zam ile hem evde bakım maaşı alma kriterinde hem de evde bakım parası ödemelerinde değişiklik olacak. Ancak şu an için konuyla ilgili net bir rakam açıklaması yapılmadı.

EVDE BAKIM PARALARI BAYRAMDAN ÖNCE YATACAK MI?

Evde bakım paraları her ayın 15’i ile 31 arasında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada memur ve emekli maaşları ile yaşlı ve engelli aylıklarının bayramdan önce ödeneceğini kamuoyuna duyurdu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!