SON DAKİKA
Ev sahipleri dikkat! E-Devlet üzerinden bunu yapmazsanız yüz binlerce liranızı kaybedebilirsiniz

Ev sahipleri dikkat! E-Devlet üzerinden bunu yapmazsanız yüz binlerce liranızı kaybedebilirsiniz

Ev sahiplerini yakından ilgilendiren konu hakkında bilgilendirme yapıldı. Buna göre, tapu işlemleri için e-Devlet üzerinden kısa bir işlem yapmak gerekiyor. İşte detayları.

Ekonomi

23.01.2024, 20:05

e-Devlet dolandırıcıları kimlik bilgilerinize ulaşması halinde sizin üzerinize tapulu olan bir evi bile satabilir. Ancak e-Devlet üzerinden yapacağınız ufak bir değişiklikle kendinizi daha güvenli bir konuma alabilir, dolandırıcılıkları engelleyebilirsiniz.

14 Şubat ŞOK Market indirimli ürün listesi yayınlandı! 14 Şubat... Haberi Görüntüle

TAPU DAİRESİNE GİTMENİZE GEREK YOK

Kimlik bilgilerimiz hemen hemen neredeyse birçok yerde bulunuyor. Alışveriş yaparken hatta kargo gönderirken bile kimlik bilgilerimizi paylaşıyoruz. Bu da sonu gelmeyen dolandırıcılık olaylarına kapı aralıyor. Ancak e-Devlet’te yapacağınız hayat kurtaran küçük bir değişiklikle tüm bunların önüne geçmek mümkün. Bunun karşılığında hiçbir ücret ödemeniz ya da tapu dairesine gitmenize de gerek yok.

Bakan Bolat'tan fırsatçılara Ramazan ayı uyarısı: Fırsatçılara geçit vermeyeceğiz Haberi Görüntüle

BU İŞLEMİ YAPIN

Yapılması gereken şey ise çok kolay. E-Devlet’e girip arama butonuna ‘tapu telefon bilgileri’ yazmanız yeterli. Karşınıza gelen ekranda ‘Tapu sisteminde daha önce kayıtlı bir telefon numaranız bulunmamaktadır’ uyarısı görüyorsanız tehlike altındasınız demektir. Ekranda görünen ‘telefon numarası kaydet’ seçeneğine tıklayarak bilgilendirme metnini onaylamanız ve telefon numaranızı eklemeniz gerekiyor.

Telefonunuza gelen doğrulama kodunu ekrana girerek kayıt işlemini tamamlıyoruz.
Bunları yapmanız halinde artık tapuda sahte kimlik ve sahte vekalet ile adınıza en ufak bir başvuru yapıldığında telefonunuza mesaj gelecektir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading