Yandex Metrica

ESNAFA FAİZSİZ KREDİ İMKANI! KOSGEB kapsamında kobilere 750.000 TL hibe değerinde kredi imkanı!

ESNAFA FAİZSİZ KREDİ İMKANI! KOSGEB kapsamında kobilere 750.000 TL hibe değerinde kredi imkanı!

Esnafları yakından ilgilendiren banka kredileri hakkında yeni bir gelişme meydana geldi. Deprem bölgesindeki KOBİ ve mikro işletmeleri kapsayan yeni kredinin detayları paylaşıldı. Faiz indirimli KOSGEB kredilerinden, deprem bölgelerindeki KOBİ'ler, son 5 yıl içerisinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarından faiz ya da hibe almış olsalar bile bu krediden faydalanabilecekler. İşte detaylar...  

Ekonomi

16.04.2024, 21:31

"Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkarlara Kredi Kullandırılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılmasına İlişkin" Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yürürlüğe giren kredi kapsamında, esnaflara kredi imkanı sağlanacak. Mevcut düzenlemede başvuru tarihi itibari ile son 5 yıl içerisinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarından hibe desteği niteliğinde yardım alan esnaflar, ikinci kez kredi imkanına sahip olamıyordu.

Alınan karar neticesinde, KOSGEB ile Dünya Bankası arasında 1 Ağustos 2023 tarihinde imzalanan kredi anlaşması kapsamında, ''Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Programı''ndan yararlanan esnaf ve sanatkarlar, düzenlemeden istisna tutuldu.

Gelecek 10 yılın en çok tercih edilen meslekleri açıklandı! Çalışma Bakan Işıkhan geleceğin mesleklerini duyurdu! Gelecek 10 yılın en çok tercih edilen meslekleri açıklandı! Çalışma... Haberi Görüntüle

ESNAFLARA KOSGEB KREDİ İMKANI!

Yeni düzenleme ile birlikte Faiz indirimli KOSGEB kredilerinden, deprem bölgelerindeki KOBİ'ler, son 5 yıl içerisinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarından faiz ya da hibe almış olsalar bile bu krediden faydalanabilecekler.

Zamların ardından benzin fiyatları güncellendi! 12 Nisan benzin ve motorine zam, indirim geldi? Güncel akarkayıt fiyatları ne kadar oldu? Zamların ardından benzin fiyatları güncellendi! 12 Nisan benzin ve motorine... Haberi Görüntüle

SON 5 YIL İÇERİSİNDE DİĞER KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAN DESTEK ALAN ESNAFLAR KOSGEB KREDİLERİNDEN FAYDALANABİLECEK!

Deprem bölgesindeki KOBİ ve mikro işletmeleri kapsayan yeni kredinin detayları paylaşıldı. Faiz indirimli KOSGEB kredilerinden, deprem bölgelerindeki KOBİ'ler, son 5 yıl içerisinde diğer kamu kurum ve kuruluşlarından faiz ya da hibe almış olsalar bile bu krediden faydalanabilecekler.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Loading