Yandex Metrica

Sitede Ara

Enflasyon frenlenmek için kredi kartlarına yeni düzenleme geldi! Perşembe günü değişecek: Kredi kartınızda borcunuz varsa aman dikkat edin!

Enflasyon frenlenmek için kredi kartlarına yeni düzenleme geldi! Perşembe günü değişecek: Kredi kartınızda borcunuz varsa aman dikkat edin!

Ekonomide yüksek enflasyonu frenleyebilmek için öncelikle olarak kredi kartları ile yapılan rekor harcamayı azaltmak için kredi kartlarıyla ilgili yeni bir karar alındı. Bu doğrultuda perşembe gününden itibaren kredi kartı faiz oranlarının değişecek.

Ekonomi

23.01.2024, 21:26

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in önlem getireceklerinin sinyalini verdiği kredi kartlarında taksitlere yönelik bir değişiklik yapılması piyasanın en üzerinde durduğu konularda ilk sırada yer alıyor. 

Bu cezayı yiyen kendine gelemeyecek! Araç sahipleri aman dikkat: Sonunda yaya kalmak var Bu cezayı yiyen kendine gelemeyecek! Araç sahipleri aman dikkat: Sonunda... Haberi Görüntüle

TAKSİTLİ KREDİ BORÇ TUTARLARI 572.5 MİLYARI GEÇTİ 

Bireysel toplam 924.7 milyar liralık kredi kartı bakiyesinin 422 milyar lirası taksitli kredi kartı borcundan oluşurken, kurumsal kredi kartları bakiyesi olan 346.3 milyar liranın 150.4 milyar lirası taksitli kredi kartı borcu olarak öne çıkıyor.Toplam taksitli kredi kartı borçları ise 572.5 milyar lira ile yarım trilyonun üzerinde bulunuyor.

Boğaz geçiş ücretlerine zam! Bakan Uraloğlu yeni tarifeyi açıkladı Boğaz geçiş ücretlerine zam! Bakan Uraloğlu yeni tarifeyi açıkladı Haberi Görüntüle

 POLİTİKA FAİZİ ARTIŞIYLA KART FAİZLERİ ARTTI

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından yeni ekonomi yönetimi ve Merkez Bankası Haziran toplantısından bu yana politika faizinde artış gerçekleştiriyor. Yüzde 8,5 olan politika faizi üç ayda yüzde 25’e çıkarıldı.Politika faiz oranlarındaki bu değişim bankaların kredi kartı işlemlerinde uygulayabilecekleri azami faiz oranının hesaplanmasında kullanılan referans faiz oranının da yükselmesine neden oldu.

Sigaraya 10 TL zam! Parliament, Marlboro, Winston, Kent, Rothmans paket fiyatları cep yakacak Sigaraya 10 TL zam! Parliament, Marlboro, Winston, Kent, Rothmans paket... Haberi Görüntüle

KREDİ KARTI FAİZ ORANLARI DEĞİŞECEK 

Referans faiz oranı politika faizi artışı öncesinde yüzde 0,81 seviyesinde ve kredi kartı işlemlerinde azami faiz oranı yüzde 1,36 iken, Eylül itibariyle referans faiz oranı yüzde 2,26'ya, kredi kartı işlemlerindeki azami faiz oranı da yüzde 2,81'e yükseldi.Bu hafta Perşembe günü gerçekleştirilecek Para Politikası Kurulu toplantısında da beklenti faizin 500 baz puan artması yönünde. Bu artış da yine kredi kartı faiz oranlarının artmasına neden olacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading