Yandex Metrica

En düşük asgari ücret 10 bin TL olacak! Çalışanlara dev müjde! Maaşlara 1500 TL zam geliyor

En düşük asgari ücret 10 bin TL olacak! Çalışanlara dev müjde! Maaşlara 1500 TL zam geliyor

Asgari ücrete yapılan 2023 zammının ardından vatandaşlar maaşlara Temmuz ayında ara zam yapılıp yapılmayacağı konusunu merak ediyor. Ankara kulisleri, yeni zam iddiasıyla çalkalınırken Eski Ekonomi Bakanı Prof. Dr. Işın Çelebi, maaşlara 1500 TL zam yapılma ihtimali olduğunu aktardı.

Ekonomi

21.05.2024, 03:52

2023 asgari ücret zammı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 8506 TL olarak açıklanmış, bu zamla birlikte asgari ücretli vatandaşın refah seviyesi bir nebze olsun artmıştı. Zam oranı, 2022 Temmuz zammına kıyasla yüzde 54,66 olarak gerçekleşmişti. 

Türkiye'den tarihi doğalgaz anlaşması! 2030 sonuna kadar uzatıldı Türkiye'den tarihi doğalgaz anlaşması! 2030 sonuna kadar uzatıldı Haberi Görüntüle

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM YAPILACAK MI?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı bir televizyon programında vatandaşın yoğun olarak sorduğu "Asgari ücrete ara zam yapılacak mı?" şeklindeki soruya yanıt vermiş ve olağanüstü bir durum olması halinde yeni zam düşünebilir ifadesini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Emeklilere bayram ikramiye ödemeleri bugün hesaplarda Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Emeklilere bayram ikramiye ödemeleri bugün hesaplarda Haberi Görüntüle

MART AYINDA 10 BİN TL'YE ÇIKACAK

Ekonomi Eski Bakanı Prof. Dr. Işın Çelebi ise asgari ücretin 10 bin TL olacağına ilişkin bomba bir tahminde bulundu. 

Prof. Dr. Işın Çelebi, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Tahminime göre Mart’ta 10 bin TL seviyesine çıkarılacak." 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading