Yandex Metrica

Emekliler bu haberle bayram edecek! Emekli vatandaşlara özel yüzde 15 indirim! Karar Resmi Gazete'de yayınlandı!

Emekliler bu haberle bayram edecek! Emekli vatandaşlara özel yüzde 15 indirim! Karar Resmi Gazete'de yayınlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milyonlarce emekli vatadnaşı ilgilendiren kararı hakkında Resmi Gazete'de yeni bir haber yayınlandı. Emekliler için sosyal tesislerde yüzde 15 indirim uygulanacağı açıklanan karar yayınlandı.

Ekonomi

22.05.2024, 00:54

Milyonlarca emekli vatandaşın yakından takip ettiği kamu kurum ve kuruluşlarında geçerli olacak yüzde 15 indirime ilişkin yeni bir haber yayınlandı.

Dolar ters köşe yaptı: İşte 5 Haziran 2024 güncel döviz kurları Dolar ters köşe yaptı: İşte 5 Haziran 2024 güncel döviz... Haberi Görüntüle

KARAR RESMİ GAZETE'DE

Türkiye'de kamu kurum ve kuruluşlarına özel bazı hizmetlerin ücretsiz olacağına ilişkin karar yürürlüğe konulması için Resmi Gazete'de yayınlandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği karara göre; Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 31 Mayıs 2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigorta ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu gereğince 31 Aralık 2024 tarihlerine kadar emeklilere yüzde 15 indirim uygulanacak.

2024 GSYİH verileri belli oldu: Türkiye dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer aldı! 2024 GSYİH verileri belli oldu: Türkiye dünyanın en büyük ekonomileri... Haberi Görüntüle

ÇALIŞMA BAKANI VEDAT IŞIKHAN DUYURMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan 17 Mayıs'ta, ''Sosyal güvenlik Haftası Buluşması'' programı kapsamında emekli vatandaşlar için tüm illerde kamuya ait olan öğretmenevi, sosyal tesisler, konukevleri ve misafirhanelerde yüzde 15 indirim uygulamasına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading