SON DAKİKA
Emekliler aman dikkat! Bunu yapmazsanız paranız pul olacak: Uzmanlar 11 madde ile sıraladı!

Emekliler aman dikkat! Bunu yapmazsanız paranız pul olacak: Uzmanlar 11 madde ile sıraladı!

Emekliler için çok kritik bir uyarı geldi. SGK uzmanı Özgür Erdursun "emekliler bunu sakın yapmayın, paranız pul olur" diyerek uyardı. EYT durumuna dikkat çeken Erdursun, emeklilikte işinize yarayacak bazı bilgiler verilirken 11 maddede avantajlar ve dezavantajlar sıralandı.

Ekonomi

23.01.2024, 21:45

Milyonlarca emekli ve emekli adayı için uyarılarda bulunan Özgür Erdursun emeklilerin işine yarayacak bazı bilgiler verilirken 11 maddede avantajlar ve dezavantajlar sıralandı. İşte SGK uzmanı Özgür Erdursun'un kritik uyarıları... 

Lüks rezidans, yazlık ve villa sahiplerinin dikkatine! Konut vergisinde son... Haberi Görüntüle

SAHTE SİGORTA MAAŞINIZI YOK EDEBİLİR

BAĞ-KUR'a göre SSK'lı emeklilerin maaşları daha yüksek olurken, asgari ücret üzerinde prim ödemesi yapanlar ise dip aylığı alacağı belirtildi.

Doları olan döviz bürosuna koşsun! Büyük zarar edebilirsiniz: Uzman isim... Haberi Görüntüle

PEKİ NE OLACAK?

Ayıca sahte sigortalılık ile dışarıdan prim ödemesi yapanların emeklilikleri iptal olabilir. Emekli olmak için yasal olmayan yollara sapanları zor günler bekliyor. Peki ne olacak? Söz konusu prim ödemelerinin testip edilmesi durumunda emekli aylığınız elinizde kayıp gidecek.

Ayrıca askerliğin bitirilmesi sigortalı olanlar, askerlik borçlanma süresi ile işe başlama tarihi 1999 yılına denk gelen EYT'li olarak kabul edilecek. Fakat bu kişiler arasında memurların hariç olduğu bilgisi verildi. 

Yanlış statüden emekli olanlar daha geç emekli olacak ve daha düşük emekli aylığı alacak. 2024'de emekli olmak için avantajlar sunulurken çalışma süresine bağlı olarak kıdem tazminatı 2024 emekli aylığı katkısıyla emeklilik için başvuru yapılabilir. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading