banner2

Emekli yarın bayram edecek! En düşük emekli maaşı 10.000 TL oluyor, zam oranları kesinleşti

Emekliler yarın bayram edecek. Emekli maaş zammı oranları belli oldu. En düşük emekli maaşı artaca, net rakam olarak 10.000 TL denildi. İşte emekli maaşı hakkında detaylar...

Ekonomi 04.06.2023, 12:19
Abone ol
Emekli yarın bayram edecek! En düşük emekli maaşı 10.000 TL oluyor, zam oranları kesinleşti

Milyonlarca emekli en düşük emekli maaşının ne kadar olacağını ve emeklilere ne kadar zam yapılacağını merak ediyor. SSK, BAĞ-KUR, 4C emeklisi milyonca kişi yeni kabinenin kurulması sonrasında maaş zammı haberleri merak ediliyor. Emekliler için 5 Haziran Pazartesi günü önem arz ediyor. Çünkü Türkiye İstatistik Kurumu Mayıs ayı enflasyon rakamlarını açıklayacak, böylelikle 5 aylık enflasyon da belli olacak. 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ ZAMMI NETLEŞTİ

Emekli maaşı alan çok sayıda vatandaş bayram ikramiyesi zammını heyecan ile bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesinde bu konuda önemli vaatler vermişti. Ramazan Bayramı öncesi neredeyse yüzde 80 oranında artan bayram ikramiyesine Kurban Bayramı öncesinde de artış yapılacak. İddiaya göre bayram ikramiyesi zammı yüzde 50 olacak. Yani Ramazan bayramı öncesi 2000 TL olarak açıklanan emekli bayram ikramiyesi bu zam sonrasında 3000 TL olacak. Emekliler kulislerde dolaşan rakamlardan memnun. Hatta bir an önce bu rakamların kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 10.000 TL OLUYOR!

Emekliye bir müjde de en düşük emekli maaşından geliyor. İddiaya göre en düşük emekli maaşına da Temmuz ayında ciddi bir artış bekleniyor. Mart ayında Cumhurbaşkanı kararıyla 7500 TL’ye yükselen en düşük emekli maaşının geleceği yeni rakam ise 10.000 TL olacak. Temmuz ayında bu rakam değişebilir ancak uzmanlar net 10.000 TL yönünde görüş bildiriyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!