Yandex Metrica

Emekli kartı nedir? Emekli kartı avantajları neler, nerelerde kullanılır? Emekli kart kimlere verilir?

Emekli kartı nedir? Emekli kartı avantajları neler, nerelerde kullanılır? Emekli kart kimlere verilir?

Emeklilerle ilgili yeni bir çalışmanın gündemde olduğu iddia edildi. İddiaya göre "emekli kart" uygulaması ile milyonlarca emekliye çeşitli konularda destek sağlanacak. Gündeme gelen son haberin ardından Emekli kartı nedir? Emekli kartı avantajları neler, nerelerde kullanılır? Emekli kart kimlere verilir? soruları sorulmaya başlandı.

Ekonomi

18.05.2024, 23:11

Türkiye gazetesinde yer alan haberlere göre dar gelirli emekliler için yeni bir çalışma yapılıyor. Buna göre doğal gaz, elektrik ve gıda yardımı için ‘Eemekli kartı’ gündemde. Pek çoğumuzun en bütük sorunu olan hayat pahalılığı ile mücadele kapsamında emekliler ve dar gelirliler için özel çalışmalar hayata geçiriliyor. Emekli kart uygulaması ile çeşitli alanlarda indirim ve ayrıcalık kullanılabilecek. Düzenlemenin Ramazan Bayramı öncesinde kamuoyuna duyurulabileceği belirtiliyor.

Gökyüzünde rekor var! Türkiye sıcak hava balonculuğunda zirvede Gökyüzünde rekor var! Türkiye sıcak hava balonculuğunda zirvede Haberi Görüntüle

EMEKLİ KARTI NEDİR?

Emekli kartı ile emeklilere  Doğal gaz, elektrik ve gıda yardımı gibi daha pek çok alanda destek sağlanması planlandığı iddia edildi. 

Altın tekrardan yükselişte: 10 Mayıs 2024 gram, çeyrek ve tam altın ne kadar? Altın tekrardan yükselişte: 10 Mayıs 2024 gram, çeyrek ve tam... Haberi Görüntüle

EMEKLİ KART AVANTAJLARI NELER?

Emekli kart ile milyonlarca emekli hayat pahalılığı karşısında ellerinin daha güçlü olması planlanıyor. Emekli kart ile çeşitli indirimden ve çeşitli sosyal yardımdan faydalanmak mümkün olabilecek. Emekli karta doğalgaz, gıda ve elektrik harcamalarında kullanılması şartıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından para yüklenecek ve bu paralar belirlenen alanlarda kullanılabilecek.

1996 -1999- 2005 SGK girişine prim gün çizelgesi güncellendi! Bu kişilere EYT'siz erken emeklilik imkanı! Şartları sağlayanlar 15 yıl erken emekli olabilecek! 1996 -1999- 2005 SGK girişine prim gün çizelgesi güncellendi! Bu... Haberi Görüntüle

EMEKLİ KART KİMLERE VERİLİR?

Yapılan planlamalara göre, 10 bin lira ve altı maaş alan ve başkaca bir geliri olmayan emeklilere ‘emekli kartı’ verilecek. Düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ihtiyaç sahibi haneleri kapsayan desteklerden, 65 yaşını doldurmuş muhtaç kişiler, düzenli merkezi yardım alanlar, eşi vefat etmiş kadınlar, muhtaç asker aileleri, öksüz ve yetimler, kronik hastalık yardım programından faydalananlar yararlanabiliyor. Hane içindeki kişi başına düşen gelirin her yıl belirlenen aylık net asgari ücretin 1/3’ünden az olması durumunda, ailelere ayrıca 850-1.250 lira arasında destek sağlanıyor.

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet Karakoca

TRHaber.com - Ekonomi


Loading