SON DAKİKA
Elektrik faturalarını düşürmek için ne yapılacak? AK Partili 'temelden çözeceğiz' deyip müjdeyi verdi

Elektrik faturalarını düşürmek için ne yapılacak? AK Partili 'temelden çözeceğiz' deyip müjdeyi verdi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, yüksek gelen elektrik faturalarıyla ilgili bakanlığın çalışma yürüttüğü ifade etti.

Ekonomi

23.01.2024, 18:47

Yılbaşından bu yana elektrik faturalarının yüksek gelmesi nedeniyle şikayetler çoğalmaya başlandı. Elektrik faturalarından artan şikayetler nedeniyle ilk kademe için belirlenen 150 kilovatsaat limiti 210’a çıkarılmış ve 40 liralık indirim sağlanmıştı. Faturayı daha da düşürmek için 4 formül üzerinde çalışıldığı belirtiliyor.

Tüm ev sahibi ve kiracıları yakından ilgilendiriyor! Depozito ödenen bedelle... Haberi Görüntüle

'VATANDAŞIMIZ ŞİKAYETİNİ DİLE GETİRİYORSA BU ÖNEMLİDİR'

Konuyla ilgili NTV yayınında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, şu ifadeleri kullandı; ''Şunu çok net söylemek gerekir. Bunu siyaseten önemsiyoruz. Vatandaşımız şikayetini dile getiriyorsa önemlidir. Elektrik faturalarıyla ilgili bir süredir şikayet var. Ocak ayında zam durumu söz konusu oldu. Covid ve sonrası arz talep dengelerinin bozulmasıyla beraber doğalgaz ve kömürdeki artışla birlikte Enerji Bakanlığı için bir zaruret oldu.''

Altın fiyatları yeşile döndü: 9 Şubat altın fiyatlarında son durum... Haberi Görüntüle

'BAKANLIK ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR'

Bakanlıkl tarafından çalışma yürütüldüğünün altını çizen Hamza Dağ, ''Önümüzdeki süreçte esnaf ve genel faturalarla ilgili bir çalışma bakanlık tarafından yürütülüyor. Şu anda Enerji Bakanlığı çalışma yürütüyor, önümüzdeki günlerde açıklanacak. Hem sınır yükseltilmesi olur, vergilendirme olur. Bütçe ile ilgili bir değerlendirme yapılacak. Bunları tamamen çözmek adına hem nükleer tesisin ve Karadeniz gazının devreye girmesi, dünyadaki emtia fiyatlarının da bahar aylarıyla birlikte düşmesiyle inşallah temelden bir çözüm olacak.'' şeklinde açıklama yaptı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading