SON DAKİKA
Elektrik faturalarında indirim müjdesi! Konutlar ve esnaflar için yeni formül belli oldu

Elektrik faturalarında indirim müjdesi! Konutlar ve esnaflar için yeni formül belli oldu

Son zamanlarda yüksek gelen elektrik faturalarını düşürmek için yeni formüller bulundu. Bu formüller hafta içerisinde gerçekleşecek olan Kabine'de masaya yatırılacak. İşte haberin detayları...

Ekonomi

23.01.2024, 18:49

Enerji yükünün vatandaş lehine azaltılması için yeni çalışmalarda yarın Kabine Toplantısı'nda masaya yatırılacak. Sabah gazetesinin haberine göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapılması beklenen sunum kapsamında hem esnafı hem de haneleri rahatlatacak çözümlerin masada olacağı öğrenildi.

İŞKUR duyurdu! LİSE MEZUNU 900 BÜRO MEMURU ALINACAK! KPSS şartı... Haberi Görüntüle

KDV DÜŞÜRÜLECEK

Mesken abonelerinin elektrik tüketimlerinin günlük 7 kWh'a kadar olan kullanımları düşük kademeli tarifeden, bunun üzerindeki kısım ise yüksek kademeli tarifeden faturalandırılırken, bu rakamın günlük 8 kWh'ye çıkarılması gündemde. Faturalarda yer alan yüzde 18'lik KDV'nin yalnızca meskenlerle sınırlı olmak kaydıyla düşürülmesi de masada olacak.

Altın fiyatlarında rekor yükseliş devam ediyor! Gram altın 2000 TL'nin... Haberi Görüntüle

ESNAF TARİFESİ DEĞİŞEBİLİR

Esnafa getirilmesi planlanan kademeli tarifeyle ilgili oranlar da görüşülecek. Küçük esnaf için, konutlarda olduğu gibi ortalama tüketim miktarı belirlenerek, o miktara kadar olan kısım daha düşük faturalandırılacak.

Sigara fiyatlarına dev zam! Tiryakiler bu habere çok üzülecek: Marlboro,... Haberi Görüntüle

CEMEVLERİ, DERNEK VE VAKIFLAR

Yapılacak çalışmalarla abone gruplarında bugüne kadar "ticarethane" statüsünde yer alan Cemevi, dernek ve vakıflar bu gruptan çıkarılarak. Daha düşük faturalandırılan bir abone grubuna geçirilecek.

Bakan Bolat'tan fırsatçılara Ramazan ayı uyarısı: Fırsatçılara geçit vermeyeceğiz Haberi Görüntüle

AİLE BAKANLIĞI'NIN DESTEKLERİ ARTIRILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geçtiğimiz yıl yaklaşık 2 milyon haneye 2.3 milyar liralık elektrik desteği faturası yardımında bulunurken, destek verilen hane sayısı ve miktarının artırılmasına yönelik de çalışma yapıldığı öğrenildi. 2022 için yardımın üst limiti 206 TL olarak belirlenirken, 1-2 kişi oturan haneler için ise alt limit 103 TL olarak belirlenmişti. Yapılacak çalışmayla bu miktarların da artırılması bekleniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading