Yandex Metrica

Eksik primi olan EYT'liler müjde! Staj sigortasında düzenlenme: Bu tarih aralığına dikkat edin: 12 ay boyunca yararlanılacak

Eksik primi olan EYT'liler müjde! Staj sigortasında düzenlenme: Bu tarih aralığına dikkat edin: 12 ay boyunca yararlanılacak

Primi eksik olana EYT müjdesi geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda yeni bir düzenlemeyi duyurdu. Primi eksik olan vatandaşlar için yapılan duyuru, EYT'ye ilişkin umutları artırdı. SGK, 2008-2015 tarihleri arasında prim eksikliği bulunan kişilerin 12 ay süreyle staj sigortasından yararlanabileceğini açıkladı.

Ekonomi

16.05.2024, 03:43

Yapılan yeni düzenleme ile birlikte EYT bekleyenler için önemli bir adım atıldı. Primleri eksik olan kişiler staj sigortasıyla bu eksikliklerini tamamlayabilecek.

2008-2015 tarihleri arasında prim eksikliği bulunan kişilerin, bu staj sigortasından 12 ay süreyle yararlanabilecek olmaları, geçmiş yıllardaki prim açığını kapatma imkanı sağlayacak. 

Başvuran parayı alıyor! İŞKUR'dan 7 bin 900 TL destek ödemesi! İşte başvuru detayları... Başvuran parayı alıyor! İŞKUR'dan 7 bin 900 TL destek ödemesi!... Haberi Görüntüle

EYT BEKLEYENLER İÇİN YENİ BİR MÜJDE

SGK'nın bu müjdesi, EYT konusundaki taleplerin karşılanması ve bekleyenlerin mağduriyetinin giderilmesi yönünde atılan önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Borç yapılandırması için başvuru süresi bir ay uzatıldı. Bu sayede EYT'liler, prim borcu ve eksik prim günü nedeniyle emeklilik yasasından yararlanamayanlar da emekli olabilecek.

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararıyla başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri uzatıldı. Kanun hükümlerinden yararlanmak için gereken süreler ertelendi. Vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), belediyeler gibi alacakları yapılandırılan idarelere yönelik başvuru, bildirim ve beyan süreleri 30 Haziran 2023'e kadar uzatıldı. Önceden bu süre 31 Mayıs'ta dolacaktı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading