Yandex Metrica

Ekonomistler ne bekliyor? Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında

Ekonomistler ne bekliyor? Gözler Merkez Bankası'nın faiz kararında

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi son faiz kararı bugün saat 14.00'te açıklanacak. Merkez Bankası'nın nasıl bir karar alacağı merakla abekleniyor. Kurul, önceki toplantısında faiz oranını yüzde 45 düzeyinde sabit tutmuştu.

Ekonomi

22.03.2024, 00:07

Yurt içi piyasalarda gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz kararında. Banka son enflasyon verisi sonrasında Mart toplantısında ne karar verecek?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan başkanlığında bugün bir araya gelecek.

Merkez Bankası faiz kararını bugün saat 14.00'te açıklayacak. Geçtiğimiz Şubat ayında yapılan toplantıda politika faizi yüzde yüzde 45 seviyesinde sabit tutulmuştu.

Emeklilerin gözü Temmuz ayında! Ek iyileştirme ile SSK ve Bağ-Kur emeklisinin en düşük emekli maaşına enflasyon farkı! Emeklilerin gözü Temmuz ayında! Ek iyileştirme ile SSK ve Bağ-Kur... Haberi Görüntüle

EKONOMİSTLER NE BEKLİYOR?

Ekonomistler, Merkez Bankası'nın politika faizini sabit bırakmasını bekliyor.

Ekonomistlerin politika faizindeki değişikliğe ilişkin beklentilerinin medyan değeri, faizin yüzde 45'te sabit bırakılması yönünde oldu.

Anket sonuçlarına göre, ekonomistlerin politika faizi beklentileri yüzde 45 ile yüzde 47,50 arasında yer aldı.

Ekonomistlerin yıl sonu politika faizi beklentilerinin medyanı ise yüzde 45 oldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

1

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Loading