Yandex Metrica

Ekmeğe yeni zam geliyor! Yetkili isim vatandaşı üzecek haberi duyurdu

Ekmeğe yeni zam geliyor! Yetkili isim vatandaşı üzecek haberi duyurdu

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, 'Ekmeğe zam gelecek mi? sorusuna 'Hemen hemen her üründe bir artış söz konusu. Ekmekte de olmaması haksızlık olur. Her bölgedeki esnaf kendi zam oranlarını belirleyecektir. Bizim amacımız makul seviyede olması. Bunun için çalışıyoruz' şeklinde yanıt verdi.

Ekonomi

23.01.2024, 18:34

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, un fiyatlarına ilişkin Federasyon Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

İŞKUR'dan personel alımı! 24 yaşını dolduran kişiler dikkat: Başvuru için 3 gününüz var! İŞKUR'dan personel alımı! 24 yaşını dolduran kişiler dikkat: Başvuru için... Haberi Görüntüle

'EKMEKTE ZAM OLMAMASI HAKSIZLIK OLUR'

Halil İbrahim Balcı, yaptığı açıklamada "2021'de sağladığımız başarıyı 2022'de de gerçekleştirmek istiyoruz. Odun fiyatları çok pahalandı. Esnafımız bu kadar fedakarlık yaparken ekmeğin siyasete alet olmasını doğru bulmuyorum. Ekmeğin fiyatı 4-5 liradan olacak iddiaları doğru değil. Zam şimdilik gündemimizde yok. Ancak artan enflasyon rakamlarından dolayı bize zam talebi gelecektir. Hemen hemen her üründe bir artış söz konusu. Ekmekte de olmaması haksızlık olur. Her bölgedeki esnaf kendi zam oranlarını belirleyecektir. Bizim amacımız makul seviyede olması. Bunun için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Marketlerde satılıyor! Bu çikolatadan yiyenler ölüm tehlikesi ile karşı karşıya Marketlerde satılıyor! Bu çikolatadan yiyenler ölüm tehlikesi ile karşı karşıya Haberi Görüntüle

GRAMAJI 210 GRAMA DÜŞTÜ FİYATI 3 TL OLDU

Hatırlanacağı gibi İstanbul Ticaret Odası'nın 10 Kasım'da aldığı karar ile 230 gram ekmek 2,5 TL'den satılmaya başladı. Ancak aradan kısa süre geçmesine rağmen birçok fırında ekmeğin fiyatını 3 liraya çıkarıldı. 3 liraya ekmek satan fırınlardan bazıları gramajı da 210 grama düşürdü. Ekmeğin 3 liradan satıldığı ilçelerden arasında Ümraniye ve Üsküdar'da bulunuyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading