Yandex Metrica

E-Ticaret için yeni vergi düzenlemesi! Resmi Gazete'de yayımlandı

E-Ticaret için yeni vergi düzenlemesi! Resmi Gazete'de yayımlandı

Avrupa Birliği dışındaki ülkelerden gelecek kargolar için gümrük vergisine zam geldi. Yüzde 10 oranında gelen zam dışında, eşyanın diğer ülkelerden gelmesi durumunda ödenmesi gereken maktu vergi yüzde 20'den yüzde 30'a çıkarıldı.

Ekonomi

23.01.2024, 18:58

Yurtdışındandan yapılan alışverişlere uygulanan vergilerde yeni bir düzenlemeye gidildi. Bazı ürünlerde vergilere zam gelirken, vergi kapsamına alınan ürünler de arttı. 

Masada asgari ücret var! Kulislerde o rakam konuşuluyor: İşte beklenen yeni ücret Masada asgari ücret var! Kulislerde o rakam konuşuluyor: İşte beklenen... Haberi Görüntüle

150 EURO ALTINA YÜZDE 18 VERGİ 

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, 150 euro altındaki yurtdışı kaynaklı internet alışverişlerinde, ürünün Avrupa Birliği ülkelerinden gelmesi durumunda yüzde 18 vergi alınacak. 

Düzenleme öncesinde bu sınır 1500 euro olarak uygulanıyordu. İnternet alışverişi eğer Çin gibi ülkelerden yapılıyorsa, vergi oranı yüzde 30 olacak. Bu oran daha önce yüzde 20'ydi. 

Doların ateşi yükseldi! Döviz kurları güne nasıl başladı? İşte 14 Haziran 2024 Dolar, Euro güncel fiyatları.... Doların ateşi yükseldi! Döviz kurları güne nasıl başladı? İşte 14... Haberi Görüntüle

ÖTV 4'TE İLAVE OLARAK YÜZDE 20 VERGİ 

İnternetten, parfüm, kürk, elektronik cihaz gibi ÖTV 4 listesinde yer alan bir ürün alınırısa ilave olarak yüzde 20 vergi alınacak. 

Bunun yanı sıra şirketler 22 euro altı alışverişlerinde aynı vergi oranlarına tabi olacak. 

İlaç alımında ise 1500 euro vergi sınırı uygulanacak. Kitaplarda ise 1500 euroya kadar alışverişte vergi alınmayacak. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading