Yandex Metrica

Dünyanın en büyük bankasına Suudi çelmesi! Hisse değeri yüzde 25 düştü

Dünyanın en büyük bankasına Suudi çelmesi! Hisse değeri yüzde 25 düştü

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Credit Suisse'in en büyük ortağı olan Suudi Ulusal Bankası sermaye artırımı yapmayacaklarını açıkladı. Bu açıklama sonrası bankanın hisse senedi fiyatı yüzde 25 oranında düşerek satış baskısı oluşturdu.

Ekonomi

23.01.2024, 22:20

ABD'de başlayan banka krizi yayılmaya devam ediyor. Suudi Ulusal Bankası Başkanı Ammar Al Khudairy'nin verdiği bir demeçte Credit Suisse'e daha fazla destek vermeyeceklerini söylemesinin ardından banka hisseleri yüzde 25 oranında düşüş yaşadı. 

Fiyat-performans arayanlar içeri: İşte en ucuz otomatik arabalar! Fiyat-performans arayanlar içeri: İşte en ucuz otomatik arabalar! Haberi Görüntüle

BANKA HİSSELERİ YÜZDE 25 DEĞER KAYBETTİ 

Khudairy'nin açıklamalarıyla birlikte Credit Suisse'nin hisse fiyatındaki değer kaybı yüzde 25'e ulaşırken, Avrupa'nın önemli bankalarındaki düşüşler de hız kazandı. Buna göre, BNP Paribas yüzde 10,5, Societe Generale yüzde 10,2, Commerzbank yüzde 9,1, Deutsche Bank yüzde 7,8, Barclays yüzde 6,6 ve Standard Chartered yüzde 4,1 değer kaybetti.

İhbar et ödülü kazan! Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan vergi kaybını önlemek için dikkat çeken hamle! İhbar et ödülü kazan! Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan vergi kaybını... Haberi Görüntüle

BANKA KRİZİ GİDEREK YAYILIYOR 

Analistler, İsviçre'nin en büyük ikinci bankası konumundaki Credit Suisse'in sıkıntıya girmesi halinde Avrupa genelinde bankacılık sektörünün önemli risklerle karşı karşıya kalabileceğini belirtti.

Söz konusu gelişmeler para piyasalarındaki fiyatlamalarda oynaklığı artırırken, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) 50 baz puanlık faiz artışına gideceğine yönelik beklentiler yüzde 43 seviyesine indi.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading