banner2

Düğünlerin yeni gözdesi! Yeni evlenecek çiftlere artık bu takılıyor

Altın fiyatlarındaki yükseliş devam ederken, düğün sezonu açılmasıyla vatandaşlar bilezikler yerine çeyrek, ata ve tam altına yöneldiler.

Ekonomi 04.07.2022, 15:36
Abone ol
Düğünlerin yeni gözdesi! Yeni evlenecek çiftlere artık bu takılıyor

Düğün sezonunun açılması ile birlikte kuyumcular da hareketlenirken bu yıl dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. 

KOLYE GİTTİ YERİNE ÇEYRELK, ATA VE TAM ALTIN GELDİ

Düğün yapacak olan çiftler, altın ve dolardaki yükselişin ardından zarar etmek istemedikleri için yatırıma yönelik altınlara yöneldi. Kolye ve bilezik yerine çeyrek, tam, ata altını gibi altın ürünlerinin daha çok satıldığı öğrenildi.

YATIRIMA YÖNELİK ALTINA YÖNELİM ARTTI

Altın fiyatlarının yükselmesi ve enflasyondaki yükseliş düğün sezonu ile birlikte dikkat çeken bir gelişmeyi de gözler önüne serdi. Düğün yapacak çiftlerin kolye ve bilezik gibi takılar yerine yatırıma yönelik altınlara yönelmeye başladığı öğrenildi.

'GRAMAJLARDA AZALMA OLDU'

Düğün hazırlığında olan çiftlerin alışveriş tercihlerinde ilk sırada yer alan kuyumcularda yazın gelmesiyle birlikte hareketlilik başladı. Altın fiyatlarındaki artış nedeniyle özellikle evlilik planı yapan çiftler, yatırım olarak daha değerli olan çeyrek, tam, ata altını gibi altınlara yöneliyor. Dünyaevine girmeye hazırlanan çiftlerin 'set' almak yerine sadece sette yer alan kolyeyi alabildiğini belirten kuyumcu Emre Öztürk, satın alınan ürünlerin adetlerinde değil gramajlarında azalma olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!