Yandex Metrica

Döviz kurunun yükseleceğini önceden bilen Meriç Köyatası şimdi de dolar kurunun fiyatını duyurdu

Döviz kurunun yükseleceğini önceden bilen Meriç Köyatası şimdi de dolar kurunun fiyatını duyurdu

Dolar kuru ile yapmış olduğu çarpıcı tahminler ile dikkatleri üzerine çeken Meriç Köyatası'ndan yeni dolar kuru tahmini. 29 TL öngörüyorum dedi ve ekledi.

Ekonomi

20.03.2024, 16:12

Dolar kuru ile yapmış olduğu çarpıcı tahminler ile dikkatleri üzerine çeken Meriç Köyatası’ndan yeni dolar kuru tahmini. Dolar kurunu 29 TL öngörüyorum dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti.

Ekonomist ve Doğru Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Meriç Köyatası, önümüzdeki günlerde döviz kurunda yaşanabilecek öngörülerini anlattı. Köyatası, yaptığı açıklamada “Baskılanan döviz kuru fena patlayacak” dedi. İşte o sarsıcı açıklamanın detayları.

Köyatası, “Türkiye gibi belirsizlikleri bol ülkede dolar ve enflasyon tahmininde bulunmak güç olabilir. Çoğu finansal kuruluş, yıl sonu öngörülerini açıkladı. Onları çok iyimser buldum. ” dedi.

Köyatası, 2022 yılı için beklentilerini sıraladı.

24 ay düzenli elektrik faturasını ödeyenlere müjde! EPDK'dan dikkat çeken düzenleme: O ücret bedeli alınmayacak! 24 ay düzenli elektrik faturasını ödeyenlere müjde! EPDK'dan dikkat çeken... Haberi Görüntüle

“DOLARI 29 LİRA OLARAK TAHMİN EDİYORUM”

İşte Köyatası’nın açıklamaları şöyle:

“2022 yılı için tahminlerde bulunan çoğu finansal kuruluşun öngörülerini iyimser buldum.

Benim öngörülerime gelince önce enflasyon. Öyle bahar ve yaz aylarında düşecek gibi değil. Baskılanan döviz kuru fena patlayacak ve enflasyonu azdıracak. Dünyada hammadde fiyatları artıyor. Tarımda da işler iyi gitmiyor. Çiftçi pahalılık nedeniyle tarlaya gübre atamadı. Ciddi bir şekilde verim düşecek. TÜİK’ i ciddiye almıyorum. ENAGRUP enflasyonu olarak ben yıl sonunda yüzde 110 ile yüzde 120 arasında bir enflasyon bekliyorum.

Bakan Şimşek açıkladı: Enflasyon tahminleri değişti Bakan Şimşek açıkladı: Enflasyon tahminleri değişti Haberi Görüntüle

“TÜRKİYE ÇOKTAN ENFLASYON DEVALÜASYON SARMALINA GİRDİ”

Dolara gelirsek; Türkiye çoktan enflasyon devalüasyon sarmalına girdi. Enflasyonun patladığı böyle hastalıklı bir yapıda istediğiniz kadar döviz kuruna arka kapıdan müdahale edin tutamazsınız. geçen yıl dolar ENAGRUP enflasyonu kadar yani yüzde 83 arttı ve 13 lira olmuştu. Bu yıl sonunda ben doları yine enflasyon artışına paralel onun biraz altında 29 lira olarak tahmin ediyorum.

Türk ekonomisi ithalatı ve borçlarını çevirecek kadar döviz üretemiyor ve bu da kuru yükseltiyor. Bide ayrıca ikinci bir talep var. Türk lirasının tasarruf fonksiyonu kalmadı. İçerde insanlar tasarruf amacıyla ayrıca döviz talebinde bulunuyorlar. Bu iki ayrı faktörde döviz kurunun alıp başını gitmesi sağlıyor.

İslam Memiş'ten sert uyarı: Tuzaklar var! Dolar, euro ve altına çok ama çok dikkat edin! İslam Memiş'ten sert uyarı: Tuzaklar var! Dolar, euro ve altına... Haberi Görüntüle

TÜRK EKONOMİSİ FAKİRLEŞEN BÜYÜME SÜRECİNDE

Ekonomik büyüme ne olur? Türk ekonomisi çok ciddi bir şekilde fakirleşen büyüme sürecinde. Ekonomimiz büyüdükçe borcumuz artıyor. toplum fakirleşiyor o nedenle bu sağlıksız ve zehirli büyüme modelinde büyüme tahmini yapmanın hiç bir anlamı yok. Yüzde 2 seviyesinde beklenen büyüme de gerçekleşebilir ya da 0 eksi de olabilir. Ancak düşük işçilik maliyetleri nedeniyle ihracat yapan şirketler yoluna devam eder. İç piyasaya yönelik çalışan şirketlerde ciddi bir durgunluk ve stakvelesyon tehlikesi devam ediyor. İşsizlik azalmayacak maalesef daha da artacak.

İnşaat sektöründe her an her şey olabilir. Balon da patlayabilir satılık vatandaşlık elde edebilmek için eldeki konutlara talepte gelebilir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading