Yandex Metrica

Sitede Ara

Dolar ve altını olanlar bugün ve yarına dikkat! Rekor yükseliş gelecek

Dolar ve altını olanlar bugün ve yarına dikkat! Rekor yükseliş gelecek

Başta dolar ve altın olmak üzere, emtia yatırımcıları Fed'in 21.00'da açıklayacağı toplantı tutanaklarını ve yarın verilecek faiz kararını bekliyor. 

Ekonomi

23.01.2024, 19:41

ABD enflasyon verisinin beklenenden düşük gelmesiyle birlikte piyasalardaki toparlanma ve yön arayışları devam ediyor. Fed, bugün toplantı tutanaklarını kamuoyu ile paylaşacak. Yarın ise ABD Merkez Bankası'nın faiz kararı açıklanacak.

ABD'de piyasa beklentilerini büyük oranda geride bırakan şirket karlılıkları, pay piyasalarını desteklemeye devam ediyor.

Yüzlerce ton altını çekmek istiyorlar: Külçenin içinden başka bir maden çıkmıştı Yüzlerce ton altını çekmek istiyorlar: Külçenin içinden başka bir maden... Haberi Görüntüle

ŞİRKET KARLILIKLARI ARTIYOR

Dün açıklanan bilançolara göre, Walmart'ın ikinci çeyrekte elde ettiği gelir, gıda ve diğer temel maddelere olan talebin etkisiyle geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8,4 artarak 152,9 milyar dolara yükseldi. İnşaat ve ev malzemeleri satan Home Depot'nun da ikinci çeyrekte geliri yüzde 6,5 artışla 43,8 milyar dolara çıktı.

Makroekonomik veri tarafında ise ABD'de sanayi üretimi, temmuzda aylık yüzde 0,6 ile beklentilerin üzerinde arttı. Aynı dönemde imalat sanayisi üretimi de aylık yüzde 0,7'lik artışla tahminleri aştı.

Bakan Şimşek'ten KKM açıklaması: Tarih vererek duyurdu: Artık yenilenmeyecek Bakan Şimşek'ten KKM açıklaması: Tarih vererek duyurdu: Artık yenilenmeyecek Haberi Görüntüle

FED FAİZİ NE KADAR ARTIRACAK?

Öte yandan, güçlü resesyon fiyatlamalarına karşın para piyasalarında ABD Merkez Bankası'nın (Fed) eylül toplantısında 75 baz puan faiz artıracağına yönelik beklentiler diri kalmaya devam ederken, beklentilerin üzerindeki şirket finansal sonuçları ve veriler ülke ekonomisine ilişkin karışık sinyaller üretiyor.

Para piyasalarındaki beklentilere göre Fed'in eylülde yüzde 55 ihtimalle 50, yüzde 45 ihtimalle ise 75 baz puan faiz artıracağı öngörülüyor.

Emekliye balbadem tadında müjde: 3 zam paketi onaylandı: Temmuzda şenlik var! Emekliye balbadem tadında müjde: 3 zam paketi onaylandı: Temmuzda şenlik... Haberi Görüntüle

EMTİA FİYATLARI BASKILANIYOR

Dünya genelinde güçlü kalmaya devam eden resesyon beklentileri ayrıca emtia fiyatlarını da baskılarken, üç günlük düşüş eğiliminin ardından Brent petrolün varil fiyatı yeni günde yüzde 0,4 artışla 92,6 dolardan alıcı buluyor.

Dolar/TL dün yüzde 0,2 azalışla 17,9336'dan kapanmasının ardından bugün bankalararası piyasanın açılışında 17,9540 seviyesinde işlem görüyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading