banner2

DEVLETTE BORCU OLANLARA MÜJDE: Son dakika açıklaması! Başvuru süresi uzatıldı… İşte son yapılandırma süresi ve detaylar 

31 Mayıs tarihinde başvuru süresi dolacak olan yapılandırmada bir son dakika duyurusu yapıldı. Yapılandırma başvuruları o tarihe kadar uzatıldı.

Ekonomi 26.05.2023, 15:03
Abone ol
DEVLETTE BORCU OLANLARA MÜJDE: Son dakika açıklaması! Başvuru süresi uzatıldı… İşte son yapılandırma süresi ve detaylar 

Kamu borcu bulunan vatandaşların 31 Mayıs tarihine kadar yapacakları borç yapılandırmaları o tarihe kadar uzatıldı. Devlete borcu olan vatandaşlar için büyük fırsatın sunulduğu bu yapılandırma paketi içerisinde vergi borçları, sosyal güvenlik primleri, adli para cezaları gibi kalemler buluyor.

1 AY UZATILDI

Yapılan son açıklamalara göre bir süre daha uzatılan yapılandırma paketi başvuru tarihini kaçıran vatandaşlar için büyük bir fırsat oluşturacak. Başvuru süresinin uzatılması ile birlikte daha çok vatandaşın faydalanabileceği borç yapılandırma paketinde bu güne kadar 3 milyon TL'nin üzerinden borç yapılandırıldığı açıklandı. Bugüne kadar 3 milyon TL'yi bulan borcun yapılandırıldığı bu pakete başvurular Haziran ayının sonuna kadar devam edecek. 

YÜZDE 90 İNDİRİM

Başvuru süresi uzatılması konusunda çalışmaların yapılandırıldığı bu pakette öğrenim kredisi borçları, adli para cezaları, trafik cezaları askerlik borçları gibi borçlar da bulunuyor. Borçlarını daha kolay bir şekilde ödeyecek vatandaşlar için ise büyük fırsatları sunuluyor. Borcunu peşin ödemek isteyen vatandaşlar için faiz oranının yüzde 90'i silineceği açıklandı. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!