Yandex Metrica

Dev indirim geliyor! Elektrik faturalarında o tarih belli oldu

Dev indirim geliyor! Elektrik faturalarında o tarih belli oldu

Elektrik fiyatları için 21 dağıtım bölgesinde faaliyet gösteren dağıtım şirketleri Enerji Bakanı Fatih Dönmez'in başkanlığında elektrik faturalarını değerlendirmek için bir araya gelecek.

Ekonomi

23.01.2024, 18:47

Son dakika: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik fiyatlarında indirimli tarifeler oluşturulması yönündeki taleplere ilişkin çalışmaları çerçevesinde dağıtım şirketleriyle bir toplantı yapacak. Dağıtım şirketlerinin bugün (11 Şubat) toplantı için Ankara’ya çağırıldığı öğrenildi.

Ne petrol, ne doğalgaz yeni kral o! O bölgenin her yerinden beyaz altın fışkırıyor Ne petrol, ne doğalgaz yeni kral o! O bölgenin her... Haberi Görüntüle

DAĞITICI ŞİRKETLERİN TAMAMI ÇAĞIRILDI

Dünya'dan Mehmet Kaya'nın haberine göre Bakanlıkta düzenlenecek zirveye 21 dağıtım bölgesindeki şirketlerin tamamı çağırıldı. Toplantıda ana gündem maddesinin elektrik fiyatları ve olası yeni tarifeler olacağı öğrenildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, başta esnaflar ve küçük işletmeler olmak üzere çok sayıda kesimden elektrik bedellerinde ucuzlama sağlayacak şekilde kademeli ya da farklı tarife taleplerinin alındığını ve bir çalışma yapacaklarını açıklamıştı. Maliyetlere yönelik çalışma çerçevesinde dağıtım şirketlerinin maliyet ve payları da dikkate alınarak bir düzenleme yapılması bekleniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading