Yandex Metrica

Sitede Ara

Destek ödemesine yüzde 200 zam geldi! Bakan Bilgin açıkladı! Vatandaşa 2.500 TL yardım yapılacak

Destek ödemesine yüzde 200 zam geldi! Bakan Bilgin açıkladı! Vatandaşa 2.500 TL yardım yapılacak

SGK Genel Sağlık Sigortası çerçevesinde gözlük cam ve çerçeve için verilen destek tutarına yüzde 39 ile yüzde 200 arasında değişen oranlarda artırıldığını bildirdi.

Ekonomi

13.02.2024, 17:52

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, SGK tarafından genel sağlık sigortalılara ödenen tutarların Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) kapsamında artırıldığını belirtti. 

SGK resmen duyurdu: Bayramdan sonra o kişilerin emekli maaşına resmen el konulacak! SGK resmen duyurdu: Bayramdan sonra o kişilerin emekli maaşına resmen... Haberi Görüntüle

YÜZDE 200 ZAM GELDİ 

Bilgin, SUT kapsamında vatandaşlara kemik içi implantta her implant için 90 TL olarak ödenen tutarın 750 TL'ye çıkarıldığını bildirdi.

Hesaplarınızı kontrol edin! Bakanlık ödemeleri erkene çekti: 180 milyon 450 bin TL'den payınıza ne düşmüş öğrenin Hesaplarınızı kontrol edin! Bakanlık ödemeleri erkene çekti: 180 milyon 450... Haberi Görüntüle

2500 TL'YE ÇIKARILDI  

Kemik içi implant için ödenen tutarın, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında aylık alana gaziler ile vazife ve harp malulleri, başkasının yardımı ve desteği olmaksızın yaşamak için gereken hareketleri yapamayacak derecedeki vazife ve harp malulleri ile terör olaylarında yaralananlar için 2500 TL'ye çıkarıldığını belirten Bilgin şu sözleri kaydetti: 

Vatandaşlarımızın ayakta tedavi kapsamında evlerinde kullandıkları tıbbi malzemeler ile gazilerimizin kullanımına özel ortez/protez tutarları yüzde 50 ile yüzde 100 arasında değişen oranlarda; gözlük cam ve çerçeve için ödenen tutarlar ise yüzde 39 ile yüzde 200 arasında değişen oranlarda artırıldı. Çölyak hastalığında ve protein metabolizması bozukluklarında; hastaların kısıtlı diyetleri sebebiyle kullandıkları hayati öneme haiz özel formüllü un ve mamul ürünler için aylık nakdi ödemelerde de yüzde 100 artış yapıldı. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading