Yandex Metrica

Depremzede ve EYT'lilerin yoğun talebi var! O bölgede fiyatlar 5'e katlandı

Depremzede ve EYT'lilerin yoğun talebi var! O bölgede fiyatlar 5'e katlandı

Pandemi dönemiyle birlikte izole bir hayat arayanların tercihi Trakya, şimdi ise deprem riski az görülen bölge olarak göç alıyor. Öte yandan, EYT’lilerin de Trakya özelinde yoğun talep oluşturduğu görülüyor. Bölgedeki talebin beklentinin çok üzerinde seyrettiğini anlatan Trakya Bölge Uzmanı Abdullah Gürman, “400 bin liraya satamadığımız arsayı 5 katına, yani 2 milyon liraya zor alıyoruz” dedi..

Ekonomi

23.01.2024, 20:35

Kahramanmaraş merkezli deprem felakeytinin ardından, kamu yatırımlarıyla yıldızı parlayan Trakya, şimdi de deprem göçü ve EYT'lilerin talebiyle büyük yoğunluk yaşıyor. Özellikle Kırklareli, Edirne ve Çanakkale'de henüz birkaç ay önce satılan arsalar şu anda iki katı fiyata bile alınamıyor.

Dar gelirli vatandaşa büyük müjde: 1.29 faizden başlıyor! İşte 4 ayrı ödeme koşulunun detayları Dar gelirli vatandaşa büyük müjde: 1.29 faizden başlıyor! İşte 4... Haberi Görüntüle

KONUT SATIŞI İSTANBUL'DA YÜZDE 14 AZALDI

Milliyet'in haberine göre, Türkiye İstatistik Kurumu'nun şubat ayı konut satış verilerine göre İstanbul genelinde konut satışı yüzde 14 azaldı. Deprem endişesiyle şehirden artan taşınmalar; İstanbul sınırından, riski daha az görülen Trakya geneline doğru ilerliyor.

Apple bir iPhone modelini daha ıskartaya çekiyor: O model artık emekliye ayrılıyor Apple bir iPhone modelini daha ıskartaya çekiyor: O model artık... Haberi Görüntüle

ÇARPI İKİ HIZLANDI

Trakya'daki mevcut talebi ve fiyat artışını 'çarpı iki hızlandı' şeklinde tanımlayan Kırklareli Bölge Gayrimenkul Uzmanı Erol Temeltaş, özellikle hızlı tren imkanı ile 5-6 yıllık süreçte beklenen potansiyelin 1 yıldan önce bölgede olacağını öngördüklerini söyledi. Temeltaş, "Hızlı tren ile pek çok insan için İstanbul'un iş merkezi olarak kalmasını, yaşamın buraya kaymasını bekliyorduk. Bu beklenti belli ki çok kısa sürede hayata geçmiş olacak" dedi.

Bu gece pompaya yansıyacak! Akaryakıta bir zam daha geliyor Bu gece pompaya yansıyacak! Akaryakıta bir zam daha geliyor Haberi Görüntüle

DÖNÜM FİYATI 100 BİN LİRAYI GEÇTİ

Çanakkale Bölge Gayrimenkul Uzmanı Filiz Erdem ise hem arsa edinme, hem de arazisini satmak isteyenlerin sayısında ciddi artışlar olduğunu dile getirdi. Erdem, "Ayrıca büyük metrekareli yerleri üç beş kişi birlikte alanlar da var. Sahil şeridi fiyatı daha yüksek, köylerde de metrekare fiyatlarında büyük artışı var. Bu alanlarda dönüm fiyatı 100 bin lirayı geçti" diye konuştu.

BUDO'ya zam mı geldi, ne kadar oldu 2024? BUDO'ya zam mı geldi, ne kadar oldu 2024? Haberi Görüntüle

400 BİN LİRAYA SATAMADIĞIMIZ ARSAYI 5 KATINA ZOR ALIYORUZ

Bölgedeki talebin beklentinin çok üzerinde seyrettiğini anlatan Trakya Bölge Uzmanı Abdullah Gürman, 3-4 ay önce sattıkları arazileri şu anda 2 katı fiyata alamadıklarına vurgu yaptı. Gürman, "Küçük de olsa bir arazisi olsun isteyen ve bunun üzerinde villa, küçük evler, prefabrik ev gibi yapılar yapmak isteyenler var. Büyük arsalar hisseli olarak da alınıyor. Konut satışları azalıyor ama arazi satışları çok hareketli. Metrekaresini bin liraya sattığım yer için şu anda 3 bin lira isteniyor. 400 bin liraya satamadığımız arsayı 5 katına, yani 2 milyon liraya zor alıyoruz" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading