Yandex Metrica

Sitede Ara

Denizlerde avcılık yasağı sona erdi! Balık bolluğu vatandaşların yüzünü güldürdü

Denizlerde avcılık yasağı sona erdi! Balık bolluğu vatandaşların yüzünü güldürdü

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde olta ve çapariyle avlanan sezonun ilk palamutları tezgahlarda yerini aldı. Balıkların bolluğu hem vatandaşın hem de balıkçıların yüzünü güldürdü.

Ekonomi

23.01.2024, 19:41

Denizlerde çapari ile avcılık yasağının 15 Ağustos'ta sona ermesinin ardından tezgahları süsleyen palamutlar, balıkçıların ve vatandaşların yüzünü güldürdü.

Maaşlar Kurban Bayramından önce yatırılacak mı? Memur, emekli, işçi maaşları bayramdan önce ödenecek mi? Maaşlar Kurban Bayramından önce yatırılacak mı? Memur, emekli, işçi maaşları... Haberi Görüntüle

40-50 TL ARASINDA SATILIYOR

Alaplı'da, olta palamutları büyüklüğüne göre 40-50 liradan alıcı buluyor.

Alaplılı balıkçı Tuncay Yazgan, olta avcılığının başladığı ilk günde, palamudun bolca tezgaha düşmesinin bu yılın bereketli bir sezon olacağının habercisi olduğunu düşündüklerine ifade etti.

Kurban Bayramı öncesi Bakan müjdeyi verdi: Ödemeler hesaplarda Kurban Bayramı öncesi Bakan müjdeyi verdi: Ödemeler hesaplarda Haberi Görüntüle

ORTALAMA 400 GRAM AĞIRLIĞINDA

Oltayla yakalanan palamutların ortalama 400 gram ağırlığında olduğunu aktaran Yazgan, "Büyüklüğüne göre 40 ve 50 liradan satıyoruz. 1 Eylül'den sonra avlanan balıklar daha büyük olur ve fiyatları da düşer. Bu sene palamut bol olacak. Bu balık 3 senede bir bol olur. Geçen sene hiç yoktu. Ondan önceki sene azdı. Bu sene hava şartlarının iyi gitmesinden yani soğuk olmasından dolayı palamut bol olacak." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading