Denizlerde çapari ile avcılık yasağının 15 Ağustos'ta sona ermesinin ardından tezgahları süsleyen palamutlar, balıkçıların ve vatandaşların yüzünü güldürdü.
![Bakan Bayraktar duyurdu! Gabar'da petrol üretiminde yeni gelişme](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/gabar-8ab59fc0a668f246df40ff4e2aad31.webp)
40-50 TL ARASINDA SATILIYOR
Alaplı'da, olta palamutları büyüklüğüne göre 40-50 liradan alıcı buluyor.
Alaplılı balıkçı Tuncay Yazgan, olta avcılığının başladığı ilk günde, palamudun bolca tezgaha düşmesinin bu yılın bereketli bir sezon olacağının habercisi olduğunu düşündüklerine ifade etti.
![Araç sahipleri dikkat: Benzin ve motorine zam mı geliyor? İşte 22 Temmuz 2024 akaryakıt fiyatları](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/benzinrere1392366027.webp)
ORTALAMA 400 GRAM AĞIRLIĞINDA
Oltayla yakalanan palamutların ortalama 400 gram ağırlığında olduğunu aktaran Yazgan, "Büyüklüğüne göre 40 ve 50 liradan satıyoruz. 1 Eylül'den sonra avlanan balıklar daha büyük olur ve fiyatları da düşer. Bu sene palamut bol olacak. Bu balık 3 senede bir bol olur. Geçen sene hiç yoktu. Ondan önceki sene azdı. Bu sene hava şartlarının iyi gitmesinden yani soğuk olmasından dolayı palamut bol olacak." ifadelerini kullandı.