Yandex Metrica

Sitede Ara

Dar gelirli ailelere devlet desteği verilecek: O şartı karşılayan herkes 7 bin 200 TL sosyal yardım alacak!

Dar gelirli ailelere devlet desteği verilecek: O şartı karşılayan herkes 7 bin 200 TL sosyal yardım alacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla dar gelirli ailelere sosyal yardım verileceği belirtildi. Bakanlık 7 bin 200 TL nakdi destek yardımında bulunacak. İşte şartlar...  

Ekonomi

25.04.2024, 10:59

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli hanelere devlet desteği verileceğini duyurdu. Alım gücü düşen, geçim sıkıntısı yaşayan ve bakanlığın belirttiği talepleri karşılayan vatandaşlara 7 bin 200 TL devlet desteği verilecek.

Peki kimler 7 bin 200 TL sosyal yardımdan faydalanabilir? Bakanlık devlet desteği şartları neler? Sosyal yardım kimlere verilecek?

Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Haberi Görüntüle

7 BİN 200 TL SOSYAL YARDIM VERİLECEK

Aile Bakanlığı ihtiyacı olan dar gelirli ailelere sosyal yardım verileceğini açıkladı. Bakanlık, şartları sağlayan vatandaşlara 7 bin 200 TL nakdi yardım ödemesi sağlayacak. Bu sayede vatandaşların temel ihtiyaçları giderilmeye çalışılacak.

Merkez Bankası Mayıs ayı faiz kararı ne zaman? MB faiz indirir mi? Merkez Bankası Mayıs ayı faiz kararı ne zaman? MB faiz... Haberi Görüntüle

2024 SOSYAL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Geçim sıkıntısı yaşayan hanelere başvuru halinde devlet desteği imkanı sunuluyor. 18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes başvurabiliyor. 

Tek şart asgari ücretin kişi başına düşen miktarının 3'de 1'ini geçmemesi. Bu şartı karşılayan vatandaşlara 7 bin 200 TL devlet desteği sunuluyor.

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Loading