SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan evlilik kredisi bekleyenlere müjdeli haber geldi! Başvuru şartları ve tarihi belli oldu 48 ay vade 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL! İşte şartlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan evlilik kredisi bekleyenlere müjdeli haber geldi! Başvuru şartları ve tarihi belli oldu 48 ay vade 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL! İşte şartlar...

Aile ve Gençlik Fonu'nun çalışma esaslarını içeren yönetmelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlandı. Aile kurmak isteyenler, evlilik kredisinin şartlarını ve tarihin bekleyenlere müjdeli haber geldi. Evlilik kredisi 48 ay vade 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL olacak. İşte evlilik kredisi başvurusu ve şartları...

Ekonomi

13.02.2024, 11:00

Aile ve Gençlik Fonu'nun çalışma esaslarını içeren yönetmelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlandı. 

Yürürlüğe giren yönetmeliğe göre evlilik hazırlığında olan kişilere  2 yıl geri ödemesiz 4 yıl vadeli faizsiz 150 bin TL kredi desteği verilecek.

Başvurular 15 Şubat 2024 tarihinde başlayacak.

Bakan Kacır Konya Ovası Projesi'nde konuştu: Çağ atlamaya devam ediyoruz Haberi Görüntüle

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI VE TARİHİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ''Programdan yararlanmak isteyenlerin Bakanlığımızın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları ve evlenmelerinin ardından sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı taahhüt etmeleri gerekiyor'' ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu başvurularının 15 Şubat tarihinde başlayacağını açıklamıştı.

Altın yatırımcıları mutlu: Altında kar satışı başladı! İşte 15 Şubat... Haberi Görüntüle

EVLİLİK KREDİSİNDE ÖNCELİK DEPREM BÖLGESİSİNİN OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tören açılışında yaptığı konuşmada, ''Biliyorsunuz mayıs seçimlerinde aile yapımızı güçlendirmek, gençlerimizi desteklemek için bir fon kurma sözü vermiştik. Önümüzdeki haftalarda başvuruları başlayacak bu çalışmanın da önceliği, deprem bölgesi şehirlerimizdeki kadınlarımız ve gençlerimiz olacaktır'' ifadelerini kullanmıştı.

Ev sahibi olmak isteyenler beklediğiniz haber geldi: İslam Memiş tarih... Haberi Görüntüle

AİLE BAKANI GÖKTAŞ EVLİLİK KREDİSİNİN BAŞVURU TARİHLERİNİ VE ŞARTLARINI AÇIKLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ''aile.gov.tr'' adresini göstererek, ''Cumhurbaşkanımızın vizyonu doğrultusunda oluşturulan Aile ve Gençlik Fonu'nda pilot bölge olarak deprem bölgesini belirledik. Deprem bölgesi için şartları özellikle esnettik, farklı tutuyoruz. Gençlerimizin hem evlilik hayallerine hem de farklı projelerine destek olmayı hedefledik. Aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destek ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecek. İlerleyen süreçte ise programı tüm gençlerimizi kapsayacak şekilde bütün Türkiye'de yaygınlaştıracağız. Programın ekonomik destek kısmı ile başvurusu onaylanan kişilere toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi desteği sunulacak. Fonda biriken para ile orantılı şekilde süreci yürüteceğiz.'' ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading