SON DAKİKA
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi!  Temmuz'da asgari ücrete rekor zam gelecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi! Temmuz'da asgari ücrete rekor zam gelecek!

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zammı Aralık ayında belli olmuştu. Birçok asgari ücretli Temmuz ayında ikinci bir zammın olup olmayacağını merak ediyor. İşte detaylar...

Ekonomi

07.02.2024, 17:21

Asgari ücrete ek zam konusu hâlâ güdemdeki yerini koruyor. Yıl sonunda yapılan rekor zammın ardından yılbaşında zamlı ücretle çalışmaya başlayanlar asgari ücret ara zammı konusunu yakından takip ediyor. Bu noktada "2022 Asgari ücrete ek zam gelecek mi, Temmuzda ara zam yapılacak mı?" soruları yanıt arıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Vatandaşlar enflasyona ezdirilmeyecek" sözü doğrultusunda hareket ettiklerine işaret etti. Temmuz ayında değerlendirileceği bildirilen asgari ücret 2. zammı konusunda son dakika gelişmeleri şöyle...

Asgari ücret ara zammı hakkında görüşmeler yapılmaya başlandı. Çeşitli politikacılar tarafından yüksek ihtimaller değerlendirilirken bazı görüşler rekor zammın henüz başında olunduğu yönünde.

Cepler para dolacak: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekliye bayram müjdesi! Tam tamına... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN İPUCUNU VERMİŞTİ

Rusya Ukrayna savaşı gündemiyle Brüksel'de toplanan NATO Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu kritik toplantı sonrasında yurda dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündemdeki konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

asgari ücret 2022

Erdoğan, gündeme getirilen memur maaşları ve asgari ücrete ek zam konusunda da bilgi verdi.

Basın mensuplarından Erdoğan'a "Yılbaşında asgari ücret ve memur maaş zammı belirlendikten sonra "Gerekirse yıl ortasına doğru enflasyon ve günün koşulları değerlendirilerek tekrar bir değerlendirme yapılabilir" dediniz.

Geçtiğimiz günlerde masada işçi adına pazarlıkları yürüten Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da biz bir davet gelirse zevkle o masaya otururuz dedi. Bir gündem var mı, yıl ortasında asgari ücretle ilgili yeni bir gelişme, bir zam olur mu? Bir de emekliler için bayram ikramiyesi ödeniyor, onların da bir zam beklentisi var, emeklilere de bir müjdeniz olacak mı?" sorusu yöneltildi.

asgariler

Ünlü ekonomist yatırımcıları uyardı: Altında çarpıcı tahmin: Tekrar o rekor... Haberi Görüntüle

YIL ORTASINA İŞARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu soruya "Şu anda daha üçüncü aydayız. Yıl ortasına geldiğimiz zaman zaten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanım da önüme mevcut durumu getirir." yanıtını vermişti.

TUSAŞ'ın yeni tesisi ilk üretimi Boeing'e yapacak: Deprem kentinde ihracat... Haberi Görüntüle

YASAL DEĞİŞİKLİK GEREKİYOR

Asgari ücretin Temmuz'da yeniden belirlenmesi için yasal bir değişiklik yapılması gerekiyor. Buna göre yılda bir kez toplanan komisyonun ikinci kez toplanması sağlanacak. Peki artış ile ilgili hangi senaryolar konuşuluyor? Temmuz ayında emeklilere ve memurlara yapılacak ikinci artış asgari ücretliler için de uygulanabilir. Ancak başka formüller de uygulanabilir.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading