Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'endişeniz olması' deyip duyurdu! Asgari ücrete rekor zam geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'endişeniz olması' deyip duyurdu! Asgari ücrete rekor zam geliyor

Asgari ücretle ilgili yeni tahminler gündemdeki yerini korurken Kulislerde asgari ücrete en az yüzde 80 zam yapılacağı ve en düşük maaşın 9 bin 900 liraya yükseleceği iddia edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün katıldığı canlı yayında kendisine yöneltilen soruya verdiği yanıtla herkesi heyecana boğdu. Asgari ücretin ne kadar olacağı sorulan Erdoğan, "Hiç endişeniz olmasın" yanıtını verdi.

Ekonomi

23.01.2024, 19:52

Milyonların gözü yılbaşında yapılacak yeni zamda...

Hükümet tarafından yapılan açıklamalarda yılbaşında asgari ücrete ciddi oranda bir zam yapılacağına vurgu yapılırken, dün kulislere düşen bir iddia ise büyük ses getirdi.

Çalışan emekliler primlerinin geri dönüşünü istiyor: Gözler SGK'nın kararına çevrildi! Çalışan emekliler primlerinin geri dönüşünü istiyor: Gözler SGK'nın kararına çevrildi! Haberi Görüntüle

YÜZDE 80 ZAM İDDİASI

Dünya gazetesi yazarı Şeref Oğuz kaleme aldığı köşe yazısının "Asgari ücrete en az yüzde 80 zam gelecek" başlıklı kısmında şunları kaydetti:

Seçim ekonomisi sürecinde asgari ücrete %80 ve üzeri oranda zam gelmesi sürpriz olmaz. Zira hükümetin önünde bir sandık var ve ücretlerdeki erozyonun toplumda yarattığı olumsuzluklar ortada… Bu ölçüt, sadece asgari ücret için değil, tabanfiyat, katsayı, kamu işçileri toplu sözleşme zammı, emekli maaşları, öğrenci kredileri ve benzeri tüm sosyal alanlarda geçerli olabilecek. Hal böyle iken üretim yaya kalacak fakat para yağmuru sebebiyle enflasyon vites büyütecek. Kısaca asgari ücretten girecek ve enflasyondan çıkacağız seçim ekonomisinde… Sonuç mu; elbette seçimin ardından zam fırtınası…

FED kararı sonrası dolarda beklenmedik düşüş: 13 Haziran döviz kurları belli oldu! FED kararı sonrası dolarda beklenmedik düşüş: 13 Haziran döviz kurları... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN: HİÇ ENDİŞENİZ OLMASIN

Asgari ücretle ilgili iddia büyük ses getirirken dün akşam bir canlı yayına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecinin kulislerde konuşulan rakamları telaffuz etmesine çarpıcı bir yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine yöneltilen "Asgari ücret yılbaşında ne kadar olacak? Ciddi bir zam görecek miyiz?" sorusuna "Hiç endişeniz olmasın" cevabını vererek yılbaşı öncesinde milyonlarca vatandaşı heyecanlandırdı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading