banner2

Cumhur İttifakı'ndan son dakika asgari ücret zammı açıklaması! Yüzde 50 zam geliyor

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, asgari ücret zammının yüzde 40 ila 50 arasında olacağını söyledi.

Ekonomi 28.11.2022, 15:04
Abone ol
Cumhur İttifakı'ndan son dakika asgari ücret zammı açıklaması! Yüzde 50 zam geliyor

Cumhur İttifakı ortağı, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, asgari ücret hususunda milyonlarca vatandaşı mutlu edecek bir açıklama yaptı.

Destici, “Kasım ayı enflasyonu belli olduktan sonra tabi aralık ayı enflasyonu da görüldükten sonra tahmin ediyorum ki, son 6 aylık enflasyon rakamının üzerine yüzde 15-20 de refah payı koyularak asgari ücret açıklanacaktır. Ben bu artışın genel itibariyle yüzde 40 ile 50 arasında olmasının doğru olacağını ve böyle olacağını da tahmin ediyorum” ifadesini kullandı.

TÜRKİYE DOST VE SOYDAŞ ÜLKELERİN HAKLARI İÇİN DE MÜCADELE VERİYOR

Türkiye’nin yalnızca kendi için değil, dost ve soydaş ülkelerin hakları içinde mücadele verdiğini anlatan Destici, “Şu anda Cumhur İttifakı olarak aynı gayeyle hem ülkemiz için hem milletimiz için hem devletimiz için hem de başta soydaş ve kardeş coğrafyamız olmak üzere tüm dünya mazlumları için çalışma gayreti içerisindeyiz. Son yıllarda özellikle bu gayretimizin büyük bir meyve verdiğini işte Karabağ’ın işgalden kurtarılmasından tutun da Libya’da bağımsız bir devletin, hükümetin kurulasına kadar, Suriye, Irak, Afganistan, Kafkaslar, Balkanlar, doğu Akdeniz bütün bu coğrafyalarda mazlumların yanında yer alma gayreti içinde olan ve her şartta elini Türk’e, Müslümana ve mazluma uzatan bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile karşı karşıyayız. Elhamdülillah bundan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Önümüzdeki günler, önümüzdeki yıllar bu açıdan daha önemli bir hale gelecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlendikçe mazlum coğrafyaların yüzü de daha fazla gülecektir” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!