Yandex Metrica

Cuma günü patlama yaşanmıştı! İşte altın kurunda son durum

Cuma günü patlama yaşanmıştı! İşte altın kurunda son durum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'da yaptığı referandumun ardından Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerini ilhak ettiğini açıklamasıyla altın piyasalarında da değişikliğe sebep oldu. Altının gram fiyatı dün sabah saatlerinde 990 lira iken bu sabah güne 987 liradan başladı.

Ekonomi

27.01.2024, 15:10

Amerikan Merkez Bankası FED'in faiz kararı ile dolar yükselmiş ve altında düşüş yaşanmıştı. Putin'in Ukrayna'daki dört bölgeyi ilhak kararı aldığını açıklamasının ardından altındaki gerileme devam etti.

Tatil beldelerinde fiyatlar kontrolden çıktı! O ilanı gören gözlerine inanamadı: Dublör müşteri dönemi! Tatil beldelerinde fiyatlar kontrolden çıktı! O ilanı gören gözlerine inanamadı:... Haberi Görüntüle

DOLAR YÜKSELDİ ALTIN DÜŞTÜ

Amerika'nın enflasyonla mücadele için aldığı önlemler kapsamında Merkez Bankası FED'in faiz artışına gitmesiyle beraber dolar değer kazandı. Dünya çapındaki resesyon endişeleri ve Euro Bölgesinde yaşanan ekonomik durgunluk yatırımcının güvenli limanları tercih etmesine neden oldu. Dünya ekonomilerinde yaşanan bu gelişmelerin değerli metallere talebi azaltması ile altının ons fiyatı tarihi dipleri gördü.

Peynir ekmek gibi araba satacaklar! Nissan'dan dev kampanya: İster 100 bin indirim ister 500 bin alım desteği Peynir ekmek gibi araba satacaklar! Nissan'dan dev kampanya: İster 100... Haberi Görüntüle

İNGİLERE'DEN ALTINA DESTEK


Tüm bu gelişmelerin dışında İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) piyasa koşullarında düzeni sağlamak için uzun vadeli tahvillerde geçici alım yapacağını açıklamasının ardından altın fiyatlarında bir toparlanma gözlendi. BoE'nin kararı sonrası dolar endeksi zayıfladı. ABD tahvil faizleri düşüşe geçti. Sonraki süreçte ise 1600 dolar seviyesine kadar inan ons altın, İngiltere Merkez Bankası kararı ile 1674 dolara kadar çıktı.

Araç sahipleri dikkat: Benzin ve motorine zam mı geliyor? İşte 22 Temmuz 2024 akaryakıt fiyatları Araç sahipleri dikkat: Benzin ve motorine zam mı geliyor? İşte... Haberi Görüntüle

PUTİN'İN KONUŞMASI PİYASALARI ETKİLERİ


Geçtiğimiz gün Putin'in tüm dünya tarafından merakla beklenen konuşması piyasaları da etkiledi. Putin, Ukrayna'nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinin Rusya'ya bağlanması için anlaşmaları imzaladı."4 bölgedeki insanlar artık bizim vatandaşımız oluyor. Halkın yaptığı seçimi artık tartışmayacağız" dedi.

Gram altın geçtiğimiz gün sabah saatlerinde 990 liradan güne merhaba dedi. 30 Eylül günü çeyrek altın ise 1.640 liradan açıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading