Yandex Metrica

Çocuğu olanlar başvursun! e-Devlet’ten başvurana verilecek: 450 TL, 550 TL, 650 TL… İhtiyaç sahibi ailelere ödeniyor

Çocuğu olanlar başvursun! e-Devlet’ten başvurana verilecek: 450 TL, 550 TL, 650 TL… İhtiyaç sahibi ailelere ödeniyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi aileleri sevindirecek bir haber duyurdu. 'Çocuk Destek Bileşeni' kapsamında çocuk sahibi ailelere destek yapılacak.

Ekonomi

27.01.2024, 12:08

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Bakanlık yeni bir destek programı duyurdu. Bakanlık 'Çocuk Destek Bileşeni' kapsamında  1 ya da birden fazla çocuğu olan her aileye para yardımı yapacağını duyurdu. Başvuruda bulunanlar, çocuk sayısına göre 350 ile 650 TL arasında olan ödemeyi PTT'den nakit çekebiliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal yardımlardan faydalanan ailelerdeki çocuklara ilişkin ilave destek sağlayacaklarını kaydederek, "Çocuk Destek Bileşeni" kapsamında hanelerde bulunan çocuk sayısına göre hanelere aylık 350 TL ile 650 TL aralığında destek vereceklerini açıkladı. Bakan Yanık, "Bu kapsamda 1-2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL, 5 ve daha fazla çocuklu hanelere 650 TL ilave destek sağlayacağız" dedi.

Gram altın düştü! Uzmanlar bas bas 'Alın' diye bağırıyor! İşte 19 Temmuz 2024 güncel fiyatları... Gram altın düştü! Uzmanlar bas bas 'Alın' diye bağırıyor! İşte... Haberi Görüntüle

DESTEK 12 AY SÜRECEK

Başvuruda bulunan vatandaşlar çocuk paralarını başvuru yaptığı ayı takiben bir sonraki ayın 25'inci gününde PTT hesaplarından çekebilir ya da PTT'den alabiliyor. Başvurular e-Devlet veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) yapılacak. Aile Destek Programı'nda 12 ay boyunca düzenli olarak ödeme yapılacak.

Kayıtdışı ekonomi ile mücadelede yeni dönem: Fiş vermeyene de almayana da ceza geliyor Kayıtdışı ekonomi ile mücadelede yeni dönem: Fiş vermeyene de almayana... Haberi Görüntüle

ÇOCUK DESTEĞİ ŞARTLARI NEDİR?

Türkiye Aile Destek Programı'ndan yararlanma şartı: Hanede kişi başına düşen aylık gelirin, net asgari ücretin 1/3'ü yani; 1.833,45 TL'nin altında olması. İhtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilen herkes destekten yaralanabilecek. Mevcutta sosyal destek yardımı alanlar da ek olarak bu desteği alabilecek.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading