Yandex Metrica

Cepler para dolacak: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekliye bayram müjdesi! Tam tamına 3 bin TL hesaplara yatacak

Cepler para dolacak: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekliye bayram müjdesi! Tam tamına 3 bin TL hesaplara yatacak

Sosyal devlet kapsamında vatandaşlarının yanında olmaya devam eden Türkiye Cumhuriyeti son olarak emekli ikramiyelerine özel zam yaptı. 2024 yılı emeklilerin yılı olacak diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu mitinginde müjdeyi verdi. Mitinginde konuşan "Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde bütçe imkanlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz." ifadelerini kullandı. Peki emekli ikramiyelerine ne kadar zam geldi? 

Ekonomi

29.02.2024, 11:02

16 milyonu aşkın emekliyi çok yakından ilgilendiren haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Bayram ikramiyelerine ilişkin açıklama yapan Cumbaşkanı Erdoğan, "Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde bütçe imkanlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı peki bayram ikramiyesi ne kadar zam geldi?

Altın uzmanı uyardı: Bunu yapanlar altından çok büyük zarar edecek! Altın uzmanı uyardı: Bunu yapanlar altından çok büyük zarar edecek! Haberi Görüntüle

EMEKLİ İKRAMİYESİNE YÜZDE 50 ZAM

Emekli vatandaşlara özel olarak verilen bayarm ikramiyesi bugüne kadar 2 bin TL olarak hesaplara yatıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ordu mitinginde verdiği müjde ile birlikte yüzde 50 zam gelen emekli ikramileri 3 bin liraya yükseltildi.

Et fiyatlarına tarihi zam: Bu fiyatları insanı vejeteryan yapar: Kuşbaşı ve kıyma fiyatları cep yakıyor Et fiyatlarına tarihi zam: Bu fiyatları insanı vejeteryan yapar: Kuşbaşı... Haberi Görüntüle

DUL VE YETİMLERE FARKI MİKTAR

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilere verdiği müjdeye ek olarak dul ve yetimlere 2250 lira, yüzde 50'sini hak edenlere 1500 lira, yüzde 25'ini hak edenlere ise 750 lira ödeme yapılacak.

Bakan Yumaklı duyurdu: Ödemeler hesaplara yatırıldı Bakan Yumaklı duyurdu: Ödemeler hesaplara yatırıldı Haberi Görüntüle

2024 YILI EMEKLİ YILI OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2024 yılı emekliler yılı olacak diyerek SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 2024 yılının Ocak-Temmuz dönemi için hak ettiği yüzde 37.57'lik zammın üstüne 11.68 puan daha artış yapılarak maaşlarına yüzde 49.25 oranında zam yapılmıştı.

Altın Uzmanı Şirin Sarı'dan gram altın için yatırımcılara uyarı: Dikkat etmezseniz... Altın Uzmanı Şirin Sarı'dan gram altın için yatırımcılara uyarı: Dikkat... Haberi Görüntüle

EMEKLİ İKRAMİYESİ 3 BİN TL OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ordu'da yaptığı açıklamada, "Emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde bütçe imkanlarını tekrar zorlama pahasına bir artış yapmayı planlıyoruz. Bayram ikramiyelerini yüzde 50 zamla 3 bin liraya çıkaracağız." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

1

1

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Loading