Yandex Metrica

Sitede Ara

Bu gurur Türkiye'nin! TPAO müjdeyi duyurdu: Tam 4 milyon metreküp doğalgaz

Bu gurur Türkiye'nin! TPAO müjdeyi duyurdu: Tam 4 milyon metreküp doğalgaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "enerjide tam bağımsızlık" politikasını meyvelerini vermeye devam ediyor. Sakarya Gaz Sahası'nda kapasitenin giderek artırılacağını belirten Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Melih Han Bilgin, "Türkiye, bugün itibarıyla Sakarya Gaz Sahası'ndan günde yaklaşık 4 milyon metreküp gaz üretmektedir." dedi.

Ekonomi

23.01.2024, 21:28

21. Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Kongre ve Sergisi (IPETGAS 2023) açılışında açıklamalarda bulunan Melih Han Bilgin, TPAO'nun dünyada petrol ve doğalgaz üretim şirketleri arasında bu yıl 92. sıraya kadar yükselerek ilk 100 arasına girdiğini söyledi.

Emekliye son dakika müjdesi! Geçim sıkıntısını hafifletecek gelişme: Devlet elini cebine atıyor Emekliye son dakika müjdesi! Geçim sıkıntısını hafifletecek gelişme: Devlet elini... Haberi Görüntüle

DÜNYA DENİZLERİNDEKİ EN BÜYÜK KEŞİF

Sözlerine devam eden Bilgin, Türkiye'de doğalgaz ve petrol üretiminde önemli bir noktaya gelindiğini ifade ederek, Karadeniz'de dünyanın denizlerdeki en büyük keşiflerinin gerçekleştirildiğini anımsattı.

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı temmuz ayında: En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Milyonlarca emeklinin gözü kulağı temmuz ayında: En düşük emekli maaşı... Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE'NİN 88 YILLIK TARİHDE..."

Karada da arama ve üretim alanında önemli başarılara imza atıldığı anlatan Bilgin, "Türkiye, bugün itibarıyla Sakarya Gaz Sahası'ndan günde yaklaşık 4 milyon metreküp gaz üretmektedir. Karada ürettiğimiz gazla beraber gaz üretimi Türkiye'nin 88 yıllık tarihinde çıkmadığı bir noktadır. Söz veriyoruz, her gün çıtayı yükselterek devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Bu fiyata ev olur mu demeyin! 9 bin lira taksitle sıfır daire fırsatı: Son 3 gün Bu fiyata ev olur mu demeyin! 9 bin lira taksitle... Haberi Görüntüle

5 MİLYON METROKÜP GAZ

"TPAO bugün toplamda günde 5 milyon metreküp gaz üretiyor artık." diyen Bilgin, "5 milyon metreküplük gaz artarak devam edecek yılbaşına kadar. Sakarya Gaz Sahası'nda planlanmış bir kapasite var. Bu kapasite ve rezervuarın gerçeklerini daha iyi anlayarak optimize ederek ileriye doğru taşıyacağız. Tesisin tamamı devrede, üretimi artırarak geliştiriyoruz." dedi.

Deponuzu hemen fulleyin! Benzine o tarihte dev zam geliyor! Gece yarısından itibaren geçerli olacak Deponuzu hemen fulleyin! Benzine o tarihte dev zam geliyor! Gece... Haberi Görüntüle

"DAHA ÇOK ARAMA VE ÜRETME"

Bilgin, uzun zamandır ilk defa Türkiye'nin yurt içi hidrokarbon üretiminin, yurt dışı üretiminin üzerine çıktığını belirterek, "Bütün üretim artışları aslında organik büyümeyle sağlanmış üretim büyüklükleridir. Daha çok aramaya ve üretmeye yoğunlaştığımız için aslında burada elde ettiğimiz başarılar ortadadır. İnorganik büyümede ise daha hedeflediğimiz büyümeyi yakalayabilmiş değiliz." değerlendirmesinde bulundu.

Bilgin, konuşmasının ardından sergi açılışına katılarak, petrol ve doğal gaz şirketlerinin yer aldığı stantları gezdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading