Yandex Metrica

Sitede Ara

Bu daha iyi günler! 108 dolara kadar düşen Brent petrol yeniden tavan yaptı

Bu daha iyi günler! 108 dolara kadar düşen Brent petrol yeniden tavan yaptı

Dün 118 dolara kadar yükselen brent petrol fiyatı günü 113 dolarla tamamlamıştı. Brent petrol güne 113 dolarla başlarken tekrar 118 dolara kadar yükseldi. Petrol piyasasında OPEC ve OPEC+ grubunun yarın yapılacak toplantısı belirleyici olacak.

Ekonomi

23.01.2024, 19:28

Dün 118 dolara kadar yükselen brent petrol fiyatları günü 113 dolarla kapatmıştı. Bugün 113 dolarla tekrar açılan brent petrol fiyatları 118 dolara kadar bir daha yükseldi. 

Petrol fiyatları dün, G7'nin Rus petrolüne yönelik yeni yaptırım taahhütlerinin küresel piyasalarda arz daralması endişelerine yol açmasıyla günlük yaklaşık yüzde 2'lik yükseliş kaydetmişti.

Emekliye 12 bin TL'lik jest: Başvuran anında alıyor! Şart ve geri ödeme yok! Emekliye 12 bin TL'lik jest: Başvuran anında alıyor! Şart ve... Haberi Görüntüle

OPEC+ GRUBUNUN TOPLANTILARI BEKLENİYOR 

Dünya genelinde açıklanan makroekonomik verilerin resesyon endişelerini güçlendirdiği piyasalarda petrol fiyatları bugün güne küresel ekonomiye ilişkin endişelerin ağır basmasıyla düşüş eğiliminde başladı.

Piyasaların odağında, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun yarın gerçekleştireceği toplantı yer alıyor. Ağustos ayına ilişkin üretim artışının görüşüleceği toplantıda, grubun hızlandırılmış üretim artışı kararına bağlı kalması bekleniyor.

Ancak uzmanlar, üye ülkelerdeki sınırlı yedek kapasite ile Rusya'nın arz kayıpları nedeniyle grubun aylık üretim artışı hedefini tutturmakta zorlanacağını belirtiyor.

OPEC+ grubu son toplantısında daha önce planlananın aksine günlük 432 bin varil yerine temmuz ve ağustosta 648 bin varillik üretim artışına gitme kararı almıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading