Yandex Metrica

Sitede Ara

Bitcoin'de büyük çöküş! Kimse bu kadarını beklemiyordu! Peki alım fırsatı mı?

Bitcoin'de büyük çöküş! Kimse bu kadarını beklemiyordu! Peki alım fırsatı mı?

Kazakistan'da, elektrik ve internetin kesilmesi ülkedeki Bitcoin madencilik faaliyeti hash seviyeleri düşürdü.

Ekonomi

23.01.2024, 18:36

Kazakistan'da yaşanan siyasi gerilim kripto para piyasalarını da etkiliyor.

Cointelegraph'ın haberine göre, Bitcoin (BTC) madenciliği hash oranı (Bitcoin ağının işlemci gücü) söz konusu olduğunda dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kazakistan'da, elektrik ve internetin kesilmesi ülkedeki Bitcoin madencilik faaliyetini de etkiledi.

Yer yerinden oynayacak: Kapalıçarşı'dan korkutan dolar ve altın senaryosu Yer yerinden oynayacak: Kapalıçarşı'dan korkutan dolar ve altın senaryosu Haberi Görüntüle

HASH ORANI DÜŞTÜ

Bitcoin madenciliğinde yüzde 18.4 gibi oldukça yüksek bir orana sahip ülkede yaşanan protestolar sonrası Bitcoin ağının genel hash oranı, kapanıştan sonraki saatlerde yüzde 13.4 düşüşle saniyede yaklaşık 205.000 petahash'tan (PH/s) 177.330 PH/s'ye düştü.

Tüm dikkatler onda! Borsa, altın, dolar, euro, gümüşün kaderi o kararda Tüm dikkatler onda! Borsa, altın, dolar, euro, gümüşün kaderi o... Haberi Görüntüle

PİYASAYA ETKİSİ NE OLACAK?

Geçtiğimiz yıl Çin'in madenciliği yasaklamasının ardından Bitcoin ağındaki işlem gücünün yüzde 48 düştüğünü hatırlatan uzmanlar, Kazakistan nedeniyle yaşanan düşüşün hash oranlarının rekor düzeylerinden olduğunu ve internet kesintisinden gerçekleştiğini vurgulayarak, bu durumun piyasalara etkisinin sınırlı kalmasını bekliyor.

Emekliye jelatini üstünde müjde: Erdoğan devreye girdi: Emekliler 10.000- 15.000 TL ek ödeme alacak Emekliye jelatini üstünde müjde: Erdoğan devreye girdi: Emekliler 10.000- 15.000... Haberi Görüntüle

BİTCOİN İÇİN ALIM FIRSATI MI?

Kripto para analistleri, Bitcoin'in 40 bin dolara iğne atmasını bir alım fırsatı olarak görüyor ancak alım için tersine dönüş emareleri bekleniyor.

Öte yandan, 67 bin dolar seviyelerinden binlerce Bitcoin satan bir balinanın bu seviyelerden büyük miktarlarda Bitcoin topladığı görülüyor.

Not: Bu içerik yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bilgilendirme amacı taşımaktadır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading