Yandex Metrica

Bitcoin alan servet sahibi olacak! Uzman isimden çılgın Bitcoin yorumu: 2024'de yükselecek 2025'de "zirve" diyecek

Son dönemlerde rekor rakamlara çıkan kripto para piyasasının lideri Bitcoin yatırımcıların göz bebeği haline geldi. Peki Bitcoin yükselişine devam edecek mi? Bitcoin'in zirve rakamı ne? Tüm bu soruların cevabı İstanbul Aydın Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Beyhan Yaslıdağ'dan geldi. Yaslıdağ, Bitcoin'in yarılanma süreci ile birlikte 2024 yılında 100 bin doları, 2025'te ise 130 doları görebileceğini söyledi.

Ekonomi

12.05.2024, 23:18

67.617 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin yükselişine devam ediyor. Kripto piyasasının en çok işlem gören para birimi olan Bitcoin'in zirve rakamı ne? Bitcoin yükselişine devam edecek mi? Bitcoin'e ilişkin Ensonhaber'e değerlendirmelerde bulunan İstanbul Aydın Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Beyhan Yaslıdağ yatırımcılara kritik uyarılarda bulundu.

Bitcoin zaman zaman dalgalanmalar yaşayabilir diyen Yaslıdağ, Bitcoin'in önünde parlak bir süreç olduğunu belirterek önümüzdeki sürece baktığımız anda yükseliş eğilimi devam edecek dedi.

Erken emeklilik geliyor! 52 yaşında emekli olunabilecek: Eve bir maaş daha girecek Erken emeklilik geliyor! 52 yaşında emekli olunabilecek: Eve bir maaş... Haberi Görüntüle

"BİTCOİN 2024'E HIZLI GİRİŞ YAPTI"

Bitcoin'in değer kazanmasının 2024'ten önce başladığını beliten uzman isim, "Bitcoin 2024 yılına hızlı bir giriş yaptı. Fiyatı, değeri her gün artıyor. Çeşit çeşit rekorlar kırıyor. Ama bu yükseliş aslında sadece 2024'te yaşanmadı." ifadelerini kullandı.

Memur ve emeklinin zam oranı ne oldu 2024? Memur ve emeklinin zam oranı ne oldu 2024? Haberi Görüntüle

YÜKSELİŞ YENİ DEĞİL

"2023’te de aynı süreci yaşamıştık" diyerek sözlerine devam eden Yaslıdağ, "2023 yılında Bitcoin, yüzde 123’lük bir getiri ve bunun reel bazda da yüzde 55,97’lik bir rakam ile aslında bir rekor kırmıştı. Bütün yatırım araçları arasında en fazla getiriyi sağlayan olarak önümüze geldi." dedi.

Kamuya personel alımı! KPSS puan şartı, yaş sınırı yok: Başvurular başladı Kamuya personel alımı! KPSS puan şartı, yaş sınırı yok: Başvurular... Haberi Görüntüle

69 BİN DOLAR SEVİYESİNİ TEST EDİYOR

Sözlerine devam eden uzman isim, "2024’e geldiğimizde rakam yukarı gitmeye başladı. 2021 yılının Kasım ayının gördüğü 69 bin dolar rekor seviyesini test etmeye başladı. Günümüzde ise 67 bin 100 ve 67 bin 700 doları test ediyor." şeklinde konuştu.

Emekli olduktan sonra çalışanlar dikkat! 2007- 2008 öncesi işe başlayanları ilgilendiren haber! Emekli maaşınız kesilebilir! Emekli olduktan sonra çalışanlar dikkat! 2007- 2008 öncesi işe başlayanları... Haberi Görüntüle

BİTCON NEDEN ARTTI?

Bitcoin'in yükseliş nedenlerini sıralayan uzman isim, "Özellikle ABD yatırım fonlarına aşını talep olması, yasal düzenlemenin onay almasına bağlıyoruz. Yıllık olarak 520 milyon dolar alım işlemi gerçekleşti. Arzın kısıtlı olduğu piyasada talebin artmasından dolayı fiyat yukarıya doğru desteklenerek artırıyor. Bitcoin'in değerlenmesinin sebebi olarak ABD’deki fonların gittikçe artmasını gösterebiliriz" ifadelerini  kullandı.

Gece kuyruğa hazırlanın! Akaryakıta toplu indirim geliyor Gece kuyruğa hazırlanın! Akaryakıta toplu indirim geliyor Haberi Görüntüle

"BİTCOİN'DE GERİLEME NORMAL"

Zirve sonrası gerilemenin normal olduğunu belirten Yaslıdağ, "Zaten bütün yatırım araçlarında olağan bir durum. Yükselir, sonra düşme eğilimine girer. Bu hareketi kâr realizasyonların ortaya çıkması ve düşük fiyatlı alanların kârlarını realize etme çalışmaları olarak görüyoruz." şeklinde konuştu.

Erdoğan müjde diyerek duyurmuştu: Döviz uygulaması bugün başladı! Erdoğan müjde diyerek duyurmuştu: Döviz uygulaması bugün başladı! Haberi Görüntüle

BİTCOİN 24 SAATE AYAĞA KALKTI

Sözlerine devam eden Yaslıdağ, "Salı gününde önemli bir düşüş gerçekleşti. Önemli görünen bir değişiklik olarak ortaya çıktı. Yaklaşık yüzde 7 oranında değer kaybı oldu. Bunu da aslında satıştaki kâr realizasyonlarına bağlayabiliriz." dedi. 

Açıklamalarına devam eden Yaslıdağ, "Bitcoin'in değeri 60 bin 800 dolara düştü. Sonra tekrar 67 bin 600 dolar oldu; şu anda 67 bin 100 dolar gibi bir seviye. Aslında 24 saatte düştüğü yerden toparladı ve hatta yüzde 5,80 prim yaptı. Düşüşten etkilenmek, aslında 'çok kayıplar' var demek çok doğru değil." dedi.

Ne altın ne gümüş kazanç getirecek yatırım aracı belli oldu! Uzman isim açıkladı: Bu yatırımı yapan turnayı gözünden vuracak! Ne altın ne gümüş kazanç getirecek yatırım aracı belli oldu!... Haberi Görüntüle

NİSAN AYINDA YARILANMA SÜRECİ

İstanbul Aydın Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Beyhan Yaslıdağ, yarılanma süreçlerinde doların ne kadar olduğunu da dikkate almak gerektiğini de hatırlatarak, "Nisana ayında bir yarılanma süreci ver. Kripto paralarda bu 4 yılda bir gerçekleşiyor. Büyük ihtimalle nisan ayında gerçekleşecek. Bu durum piyasadaki arz üzerinde daraltıcı bir etki yaratacak. Baktığımız zaman ilk yarılanma 2012 yılında gerçekleşti. Bitcoin 12 dolardan ilk yarılanma sonrasında 1.000 dolara yükseldi. 2016’daki ikinci yarılanmada Bitcoin 670 dolara düştü." dedi.

Sözlerine devam eden Yaslıdağ, "2017’de 2 bin 250 dolar çıktıktan sonra 2020’deki yarılanmada 8 bin 780 dolara ulaştı. Şimdiki yarılanmaya bakıldığında ise 3,16’ya denk gelecek olan madencilere tanınacak olan kısım ortaya çıkacak. Yani 'madencilik ödülü' ortaya çıkacak. Ve arz miktarı gittikçe azalacak." dedi.

İslam Memiş duyurdu: Sıkı tutunun, gram altında ralli başlıyor! İslam Memiş duyurdu: Sıkı tutunun, gram altında ralli başlıyor! Haberi Görüntüle

"2024'DE BİTCOİN 100 BİN DOLAR OLABİLİR"

Bitcoin'in geleceğine dair da açıklamalarda bulunan Yaslıdağ, "Yarılanma süreciyle birlikte arz miktarı gittikçe azaldığından dolayı, beklentiler de yükselecek ve yukarı doğru gidecek. Her yarılanmada çok büyük yükselmeler olduğundan dolayı şu anda tarihini bilmediğimiz nisan ayını beklediğimiz için yarılanma ile birlikte fiyat yukarıya doğru gidecek." şeklinde konuştu.

Öte yandan Yaslıdağ, "Yapılan analizlere göre de 2024 sonuna doğru yaklaştıkça da şu anda 67 bin seviyelerindeyken kötümser senaryolara göre 75 bin dolar, iyimser senaryoya göre de 100 bin dolara yaklaşması bekleniyor." dedi.

Sigaraya 10 TL zam o tarihte geliyor! Marlboro, Parliament, Winston, Rothamns, Kent sigara paketleri cep yakacak Sigaraya 10 TL zam o tarihte geliyor! Marlboro, Parliament, Winston,... Haberi Görüntüle

2025'DE "ZİRVE" DİYECEK

Sözlerine devam eden Yaslıdağ, "2025’e baktığımızda ibe bu rakamın 130 bin dolar olarak ifade etmek mümkün hale gelebiliyor. Yani zaman içerisinde ufak dalgalanmalar olsa bile önümüzdeki sürece baktığımız anda yükseliş eğiliminin devam edebilecek olduğunu söylememiz mümkün." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading