Yandex Metrica

Bir müjde de o sektöre geldi! Yüzde 20 indirim yapıldı

Bir müjde de o sektöre geldi! Yüzde 20 indirim yapıldı

GÜBRETAŞ tarafından, bitki beslemede önemli yer tutan yavaş salınımlı gübreler ile damla sulama ve yaprak gübrelerinde ilkbahar sezonu öncesi ortalama yüzde 20 indirim yapıldığı bildirildi.

Ekonomi

23.01.2024, 18:31

GÜBRETAŞ'tan yapılan açıklamada, verim ve kalite parametrelerinin artışına olumlu etki etmesi bakımından yüksek düzeyde önem taşıyan ve başta örtü altı olmak üzere tarımsal üretimin her alanında kullanılan damla sulama ve yaprak gübrelerinin, temel bitki besleme ürünleri olarak tüketildiği belirtildi.

Yatırımcılar bu durumu hoş karşılamadı: 2 şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı Yatırımcılar bu durumu hoş karşılamadı: 2 şirket temettü dağıtmayacağını açıkladı Haberi Görüntüle

YÜZDE 20 İNDİRİM TARIMSAL ÜRETİMİN SÜRDÜRÜLEBİLMESİ İÇİN ÖNEMLİ

Açıklamada, bitki beslemede önemli yer tutan yavaş salınımlı gübreler ile damla sulama ve yaprak gübrelerinde ilkbahar sezonu öncesi yapılan ortalama yüzde 20 indirimin, bitki besleme maliyetlerinin düşürülerek tarımsal üretimin sürdürülebilmesi açısından önem taşıdığı aktarıldı.

Yüz güldüren kampanya! Araç deponuz 180 TL indirimli dolacak Yüz güldüren kampanya! Araç deponuz 180 TL indirimli dolacak Haberi Görüntüle

'DAMLA SULAMADAN OLDUKÇA VERİM ALINDI'

Açıklamada görüşlerine yer verilen GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, ülke tarımında verimliliği artırmak için çalışan GÜBRETAŞ'ın, özellikle son 5 yılda bu misyonunu daha etkin hale getirerek arazide gözlem ve reçetelendirme çalışmalarını yaygınlaştırdığını belirtti.

Türkiye'nin tarımsal üretim yapılan her noktasında model üretim alanları kurarak üreticilere yerinde örnek uygulamalar ile bitki beslemeden sağladıkları faydayı artırmaları için danışmanlık hizmeti verilmeye başlandığını ifade eden Yumaklı, "GÜBRETAŞ'ın bilinçli tarımı yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamındaki model alan uygulamalarında yapılan hasatlarda tespit edilen en önemli hususlardan biri de damla sulama ve yaprak gübreleri ile oluşturulan etkili bitki besleme programlarından yüksek verim alınabilmesi oldu." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading