Yandex Metrica

Sitede Ara

Beyaz Türklerin adalar aşkı: Yunan'ın kasasına 1 milyar avro bıraktılar

Beyaz Türklerin adalar aşkı: Yunan'ın kasasına 1 milyar avro bıraktılar

Ankara-Atina krizinde kendi hükümetlerinden yana tavır alan Yunanlar, Türkiye'deki tatil planlarını iptal etti. Ancak suyun bu yanındaki beyaz Türkler tam aksi yönde hareket ederek yaz boyunca Yunan adalarında 1 milyar avro para harcadı.

Ekonomi

15.05.2024, 02:01

Adalar Denizi'nde krizin yükselmesiyle birlikte Yunan turizm operatörleri Türk otellerindeki rezervasyonları iptal etmekte gecikmedi, Atina'dan gelen turist dibe vurdu ancak Türkiye'de durum farklı. Yurttaki 'beyaz Türkler' tatillerini Yunan adalarında geçirmek için hiçbir fırsatı kaçırmıyor. 

Yunan adalarına açılan kapılardan biri olan Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki deniz hudut kapısında zaman zaman yığılmalar oluşuyor. Türkiye'nin Yunanistan'la yaşadığı gerilimi umursamayan tatilciler bu sezon toplamda 1 milyar avroyu düşmanların kasasına bırakıp geldi. 

Türkiye gazetesinden Kaan Zenginli'nin haberine göre, Yunan adalarında tatil aşkından vazgeçmeyen Türkler, adaları silahlandırmayı sürdüren Atina'nın ekonomisini geliştirmeye devam ediyor. Yunanlıların kontrol ettiği adalarda yaz sezonunda 1 milyar avro harcayan beyaz Türkler, Yunan ekonomisine adeta ilaç gibi geldi. 

Bu umursamaz tavra turizmciler tepki gösteriyor. Gazeteye konuşan sektör temsilcileri "Yunanlar bu konuda daha muhafazakâr. Yaşanan siyasi gelişmelerde hemen aksiyon alıyorlar. Bunu rakamlardan da anlayabiliriz. Türkiye’ye gelen turist sayısında düşüş var, rezervasyon iptalleri yaşanıyor. Belki güvenli görmedikleri belki de siyasi sebeplerden bu kararı alanlar var. Ancak Türkler Yunanistan’a gitmeye devam ediyor" diyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading