Yandex Metrica

Sitede Ara

Bayramları da ücretli yaptılar! İBB'den tüm İstanbullulara kötü haber

Bayramları da ücretli yaptılar! İBB'den tüm İstanbullulara kötü haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ekim ayından itibaren resmi tatil ve bayramlardaki ücretsiz toplu ulaşım hizmetinden sadece kişiselleştirilmiş İstanbulkart kullanıcılarının faydalanabileceğini açıkladı.

Ekonomi

23.01.2024, 19:52

İBB resmi tatiller ve bayramlardaki ücretsiz toplu ulaşım hizmetiyle ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada ekim ayından itibaren ücretsiz toplu ulaşım hizmetinden sadece kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerinin faydalanabileceği bildirildi. 

1 Ethereum ne kadar? 1 Ethereum ne kadar? Haberi Görüntüle

ANONİM KART SAHİPLERİNE KÖTÜ HABER 

Turistlerin ve göçmenlerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ücretsiz ulaşım hakkı olmayacağının belirtildiği açıklamada, birçok ödeme noktasında banka kartı gibi de kullanılan İstanbulkart’ların anonim (üzerinde isim yazmayan) özelliğinin ortadan kalkmasıyla kartların kişiye özel hâle geldiği vurgulandı.

Konuyla ilgili bilgi veren BELBİM AŞ Genel Müdürü Nihat Narin, şunları söyledi:

İstanbulkart, artık bir kredi kartı gibi marketlerde alışveriş yapılabilen bir yaşam kartı oldu. Bu durum, İstanbulkart’a yüklenen bakiye miktarını artırdı. Bizim, artık İstanbulkart’a yüklenen bu yüksek bakiyeleri koruma altına almamız gerekiyor. Kredi kartınızı kaybettiğinizde bizler ne yaparız? Hemen bankayı arar ve kartı kullanıma kapatırız. İstanbulkart’ı kişiselleştirdiğimizde de içindeki bakiyeyi aynı şekilde koruma altına alabileceğiz, ama kartınız anonim bir kartsa bunu yapmak mümkün değil. Bu nedenle kişiselleşmemiş İstanbulkartlar 31 Aralık’tan sonra kullanıma kapatılacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading