banner2

Bayram harçlığı netleşti: TC kimlik no son hanesine göre hesaplarda… İşte Kurban bayramı harçlığı şartları…

PTT’den dev müjde! 2000 TL bayram harçlığı verileceği açıklaması yapıldı. Milyonlarca vatandaş başvurular için ayrınları araştırmaya başladı. İşte o detaylar…

Ekonomi 25.06.2023, 10:35 25.06.2023, 10:33
Abone ol
Bayram harçlığı netleşti: TC kimlik no son hanesine göre hesaplarda… İşte Kurban bayramı harçlığı şartları…

PTT 2000 TL Bayram harçlığı vereceğini açıkladı. Bu gelişme sonrası vatandaşlar kimler bayram harçlığından yararlanabileceğini arama motorlarında araştırmaya başladı. 18 yaşından büyük herkes ASHB’den başvuru yaparak ya da e-Devlet’ten başvuru formunu doldurarak bayram harçlığı alabilecek. TC kimlik no son hanesine göre ödeme başvuruları başladı. İşte detaylar…

TC KİMLİK NO İLE BAŞVURU YAPILABİLİR

Seçim sonrası yapılan ilk yardım parası duyurularından biri PTT üzerinden verilecek Bayram harçlığı oldu. Her ay milyonlarca kişiye sosyal yardım imkanı sağlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Az önce açıklama yaptı. Aile Bakanlığı'na başvuru yapanlara Kurban Bayramı öncesinde Bayram harçlığı verilmesi yapılacak. Bayram harçlığı için gerekli başvuru şartları da netleşti. Aile Bakanlığı bugün yeni duyuruya yayınlarken T.C kimlik no son hanesine göre bayram harçlığı başvurularının da kabul edileceğini açıkladı.

BAYRAM HARÇLIĞI ŞARTLARI 

Kurban Bayramı harçlığı almak için gerekli başvuru şartları da açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak ve hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gibi şartlar aranıyor.

Bayram harçlığı başvurularını tamamlayanlar ödemelerini PTT üzerinden ya da Ziraat Bankası aracılığıyla alabilecek. PTT'den ya da Ziraat Bankası'ndan ödeme almak için T.C kimlik kartınızla başvuru yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!