Yandex Metrica
SON DAKİKA
Bakanı Bilgin'den işçilere, memurlara, asgari ücretlilere ve emeklilere zam müjdesi

Bakanı Bilgin'den işçilere, memurlara, asgari ücretlilere ve emeklilere zam müjdesi

Türk devletinin çalışanlarının alım gücünü destekleyeceğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Enflasyonun tahribatlarına karşı koruyacak yeni çalışmalarımız da var. Önümüzdeki günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın daha kapsamlı bir şekilde bu konuyu kamuoyuyla paylaşacağını söylüyorum." diye konuştu. Bilgin ayrıca, kamu çalışanlarının 3600 ek gösterge talebiyle ilgili bilgilendirmenin yakında yapılacağını bildirdi.

Ekonomi

23.01.2024, 22:08

Emekli işçi asgari ücretli memurlara zam müjdesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi.

Gümüşhane'de çeşitli ziyaretlerde bulunan Bakan Bilgin, daha sonra İl Özel İdaresi tesislerinde işçilerle iftar yaptı.

Akaryakıtta indirim müjdesi! Benzin ve motorine indirim mi gelecek? 19... Haberi Görüntüle

GÜMÜŞHANE-BAYBURT HAVALİMANI

Bilgin, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gümüşhanelilere selamını ileterek, "Cumhurbaşkanımız sadece selam göndermedi, aynı zamanda bir müjde gönderdi; Gümüşhane-Bayburt havaalanının bu yılın sonuna kadar tamamlanacağı talimatını verdi. Umut ediyorum 2023'ün başında havaalanının açılış töreninde de birlikte olacağız." diye konuştu.

Hayatının 30 yılını çalışma ekonomisi üzerine adadığını, bu alanda dersler verdiğini ve çalışma hayatının bütün zorluklarını aşağı yukarı bilen, bunlarla ilgili çalışmaları ve kitapları olan birisi olduğunu anlatan Bilgin, çalışma hayatının sorunlarını bildiklerini ve bu sorunların çözümü için de ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Teklifleri uygun bulmadı! TMSF lüks araçlar için yeniden ihaleye çıkacak! Haberi Görüntüle

İKTİDAR PANDEMİYE RAĞMEN BAŞARI HİKAYESİ YAZDI

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını sonrası büyük krizler yaşandığına ancak Türkiye'nin sağlıktan eğitime, sosyal güvenlikten çalışma hayatına her alanda enflasyon şartlarına rağmen yurttaşların hizmetinde olduğuna dikkati çeken Bilgin, Türkiye'nin salgın sürecini başarılı şekilde yürüttüğünü ve batılı ülkelerde anlatılan hikayelerin yerine bambaşka bir hikaye yazdığını kaydetti.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Ev sahipleri ve kiracılar dikkat: Artık zorunlu! Haberi Görüntüle

EMEKLİ, İŞÇİ, MEMUR, ASGARİ ÜCRETLİLERE MÜJDE: TÜRK DEVLETİ ÇALIŞANLARINI KORUR

Bilgin, çalışanları enflasyon karşısında korumak için çeşitli düzenlemeler, iyileştirmeler yaptıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Bugün bu rakamlar enflasyonun etkisiyle aşındı, aşınıyor, aşınacak. Enflasyona karşı koruma sistemi olarak bir taraftan sosyal politikalar uygularken bir taraftan da enflasyonu dizginleyecek, kontrol altına alacak, büyümeyi, ekonomik gelişmeyi devam ettirecek ve sürekliliği sağlayacak bir ekonomi politikası uyguluyoruz. Enflasyonun tahribatlarına karşı koruyacak yeni çalışmalarımız da var. Önümüzdeki günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın daha kapsamlı bir şekilde bu konuyu kamuoyuyla paylaşacağını söylüyorum. Sadece şu haberi veriyorum ki bütün çalışanlarımız, asgari ücretliler, emekliler, memurlar, kamu personeli, işçi ve memur emeklileri herkes bilsin ki Türk devleti sosyal hukuk devletidir ve çalışanlarını mutlaka korur. Hepsiyle de ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Bunlar programımıza göre kamuoyuyla paylaşılacaktır."

Koşun kombileri kısın! Dogalgaza dev zam gelecek! O tarihten itibaren... Haberi Görüntüle

Emekliler bu haklarından habersizdi! 4A 4B 4C istisnasız tüm emeklileri... Haberi Görüntüle

3600 EK GÖSTERGE YAKINDA AÇIKLANACAK

Kamu personelinin 3600 ek gösterge beklentisine de değinen Bilgin, şunları kaydetti:

"Mayıs içerisinde bitireceğimiz çalışmalardan birisi de kamu personelinin 3600 ek gösterge meselesi. Onu da kapsamlı bir şekilde ele aldık, çalışmalarımız nihayete ermek üzere, bu ay içerisinde tamamlayacağız ve milletimizle onu da paylaşacağız. Çalışanlarımız şundan emin olsunlar, devletimiz sizi asla unutmadı. Türkiye'nin işçileri, Türkiye'nin emekçileri, emeklileri, Türk devleti sizin yanınızdadır. Bu enflasyonun tahribatını da ortadan kaldıracak çalışmalar önümüzdedir. Bunları adım adım kamuoyuyla paylaşacağız."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading